• Традиційна культура: Не роби того, про що б ти не хотів, щоб дізналися інші

  • Вівторок, 26 грудня 2006 року
 
Традиційна культура Китаю підкреслює важливість самодисципліни, власного вдосконалення для того, щоб стати благородною і гідною особистістю, і навіть в темній кімнаті, наодинці з собою, в думках зберігати мир і спокій, щоб не було про що жалкувати.

Відомий мислитель Су Ші (1037-1101) північної династії Сун (960-1127) одного разу почув історію від свого молодшого брата. У цій історії одного чоловіка повинні були воскресити. Поки він все ще був "мертвим", він запитав підземних служителів, як вдосконалюватися, щоб уникнути гріха.


Служителі веліли йому приготувати папір і записати все, що він зробив протягом дня. Якщо зустрінеться що-небудь, що він сказав або зробив протягом дня, і що буде дуже соромно записати, це й будуть ті слова, які він не повинен говорити і вчинки, які він не повинен здійснювати.

Підземні служителі також радили йому часто медитувати, щоб продовжити своє життя. Він відзначив, що ніяка медицина в людському світі не може бути ефективнішою за медитацію, яка не має ніякого поганого стороннього впливу, і за яку не потрібно платити. Але, на жаль, практично ніхто не займається медитацією.

Су Ші назвав цю історію "Як удосконалюватися", щоб надихати себе ніколи не зупинятися на шляху повернення до своєї істинної природи.

Су Ші сказав, що в цій історії наші предки вчили нас: "Не намагайся робити те, про що б ти не хотів, щоб дізналися інші". Сіма Гуан (1019-1086 рр., відомий королівський літописець північної династії Сун) сказав: "У мене немає особливих талантів, але мені не соромно розповісти іншим про те, що я робив в житті". Су Ші захоплювався цим праведним висловом і вважав, що цьому варто навчатися.

Відомий суддя Фань Чжуньянь (969-1052 рр., також з північної династії Сун) кожного вечора здійснював церемонію "покаяння", щоб переконатися, що те, що він щодня вкладав, було того варте. Якщо він відчував спокій і ні про що не жалкував, він спав добре. Інакше, він взагалі не міг заснути і повинен був виправити все наступного дня.

Сінь Янь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...