• Один з найвідоміших китайських адвокатів був таємно засуджений

  • Понеділок, 18 грудня 2006 року
 

Відомий правозахисник і адвокат був таємно засуджений за підривну діяльність (деталі не вказуються), сам вирок залишається невідомим, - повідомило  у вівторок радіо «Вільна Азія» (РСА). «Суд над ним закінчився сьогодні вранці», - розповіла  його дружина Ген Хе другові, активістові з проблем СНІД в Китаї - Ху Цзя, який записав її розмову і передав запис РСА. «Сім'я нічого не знала. Ми не були знайомі з двома призначеними судом адвокатами. Ми ніколи не зустрічалися з ними. Ми нічого не знали».

Мо Шаопін, адвокат, найнятий сім'єю Гао, розповів РСА, що він не був оповіщений про суд, і йому заборонили відвідини слухання.

У листі, написаному ним та іншим адвокатом Гао, його братові та дружині стверджується, що в понеділок вони дізналися, що їх клієнт був засуджений цього ж ранку Першим народним муніципальним судом  Пекіна.

Ці два адвокати також повідомили, що суд призначив Гао інших двох адвокатів, і Гао, як кажуть, зізнався у висунутих проти нього звинуваченнях.

«Факт призначення судом адвокатів, які представляли Гао на слуханні, - це те, що суперечить нормальній логіці та законодавству», - написали вони.

«Ми не можемо прокоментувати повідомлення про те, що Гао зізнався у висунутих проти нього звинуваченнях, тому що: ми були позбавлені можливості зустрітися з Гао, щоб дізнатися його думку з приводу звинувачення; ми не бачили письмового звинувачувального акту і представлених під час ведення судової справи доказів «підривної діяльності». Крім того, ми не були на суді цього ранку», - повідомляється в листі.

Таємний процес з двома призначеними судом адвокатами, став завершенням спроб комуністичного режиму змусити Ген Хе відмовитися від свого законного права на вибір  адвоката для захисту Гао в суді.  За словами Ген, вона неодноразово отримувала погрози із застереженнями, що у випадку, якщо вона вдасться до допомоги Мо, то це нікому не принесе користі. Після шостої години нескінченних спроб поліції примусити її відмовитися від контракту з адвокатом сім'ї, вона не змінила свого рішення.

Мо заявляє, що така поведінка з боку влади є абсолютно незаконною. «Будь-який обвинувачений, незалежно від вчиненого злочину, має право на допомогу і захист адвоката, - говорить Мо, - згідно із законом, це право кожного громадянина Китаю».

Ще до початку суду Ген побоювалася, що Гао засудять таємно, не розголошуючи справи. За словами Ху Цзя, зараз, коли її побоювання збулися, вона ще більше хвилюється, що через секретність, яка оточує процес, суд не дасть Гао права на апеляцію і відразу ж винесе ухвалу в його справі.

Гао, названий в числі 10 кращих адвокатів Китаю, був затриманий в серпні цього року. Арешт став кульмінацією довгих місяців переслідування, погроз і побиття, що послідували за публікацією його відкритих листів, які викривають тортури щодо послідовників Фалуньгун, а також його публічної  заяви про вихід з компартії. «Міжнародна амністія» та інші правозахисні організації виражають побоювання, що в ув'язненні він може зазнати тортур.

Ху виражає надію, що Рада Безпеки ООН і Міжнародний Олімпійський Комітет також не залишаться байдужими до долі його друга.

Сара Кук і Гао Лінь. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...