• Поліція побила дочку китайського правозахисника адвоката Гао Чжишена

  • Вівторок, 26 грудня 2006 року
 

Генге, дочка пекінського адвоката Гао Чжишена, над яким зараз проходить закритий судовий процес, повідомила, що 16 грудня вона була побита офіцерами китайської служби безпеки. У результаті в неї залишилися забиті місця на спині і стегнах. Китайські правозахисники засудили застосування насильства офіцерами служби держбезпеки щодо підлітка.

Після відвідання додаткових занять у школі опівдні 16 грудня, у суботу, тринадцятирічна Генге хотіла провести свого однокласника до автобусної зупинки. Офіцери служби держбезпеки, що стежили за нею, їй це заборонили. Генге дуже засмутилася й ударила по колесу велосипеда одного з офіцерів. Офіцер розсердився й наблизився до неї, щоб покарати її. Генге розсердилася й кинула в нього коробку зі смаженою локшиною, яку раніше купила. Після цього офіцери, троє чоловіків і троє жінок, усі разом на неї накинулися.

Згодом Генге зателефонувала пекінському правозахисникові Ху Цзя і розповіла про те, що трапилося. Відповідно до її слів, високий офіцер схопив її ззаду і кинув на землю. Офіцер-жінка, схопивши її за волосся, почала ображати й бити по ногах. Генге говорить, що її довго били також по спині та стегнах.

За словами Ху, у понеділок, 18 грудня, її викликав учитель і розпитував про те, чи не поламала вона «чотири» велосипеди офіцерів служби держбезпеки. Це викликало у Генге додатковий стрес. Ху вважає, що вчитель Генге так учинив через тиск китайського комуністичного режиму.

Згідно із словами Ху, офіцери вже одного разу били її, схопивши за волосся і штовхаючи. Це було в жовтні, після того як вона відмовилася співробітничати, але цього разу побої були набагато серйознішими. Ху засудив китайський комуністичний режим за застосування насильства стосовно юної дівчини і сказав, що це є протизаконним.

Ху розповів, що сім'я Гао Чжишена намагалася дізнатися, коли на суді буде ухвалений вирок, і чи буде дозволено сім'ї там бути, але в суді відмовилися дати будь-яку відповідь.

Гао Чжишен - самовідданий правозахисник. У жовтні 2005 року він написав три відкриті листи до китайських лідерів, вимагаючи припинити репресії послідовників Фалуньгун. Після цього його адвокатська контора була закрита, а за ним було встановлено стеження і чинився тиск. У середині серпня в провінції Шаньдун його викрали поліцейські в цивільному. 21 вересня поліція видала формальний ордер на арешт (він уже перебував у в'язниці). 12 грудня почався закритий суд по звинуваченню Гао в підривній діяльності. Від самого початку арешту Гао його сім'я перебуває під жорстким наглядом поліцейських, які стежать за їхнім будинком. Наприкінці листопада дружину Гао Ген Хе побили двоє офіцерів служби держбезпеки, які за нею стежили. У неї вибили зуб, внаслідок чого її рот кровоточив, також вирвали ніготь і порвали одяг.

Цзі Ліси. Радіо Вільна Азія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...