• Вісьмох китайських християн було звинувачено в підбурюванні й провокації

  • Середа, 27 грудня 2006 року
 
Міліція арештувала вісьмох китайських християн через те, що вони перешкоджали зносити церкву. Їх звинуватили в підбурюванні заворушень, опорі із застосуванням сили й порушенні закону. 22-го грудня вони були притягнуті до суду в місті Ханчжоу.

У повідомленні Ассошіейтед прес були процитовані слова одного чиновника народного суду району Сяошань міста Ханчжоу. Він підтвердив, що суд над вісьмома християнами почнеться в п'ятницю в першій половині дня.

Але цей чиновник, який тільки назвав своє прізвище - Цуй, відмовився розголошувати подробиці справи, а також імена вісьмох обвинувачених. Вісьмох звинувачених християн, серед яких сім чоловіків і одна жінка, було арештовано органами громадської безпеки села Челуван селища Даншань, району Сяошань, міста Ханьчжоу, коли між ними і поліцією виник конфлікт у зв'язку із зносом церкви.

Коли 500 міліціонерів підрозділу придушення повстань приготувалися знести церкву, яка ще була в процесі будівництва, між ними і 3000 християнами стався конфлікт. Це було одне з найбільших зіткнень між християнами й міліцією за останні роки.

Влада каже, що ця церква є незаконною. Усі церкви в Китаї повинні бути зареєстровані державою, контролюватися й перевірятися. Але безліч китайських християн здійснюють свої релігійні церемонії у неофіційних, незареєстрованих, таємних церквах. Християни села Челуван увесь час сподівалися отримати згоду місцевої влади, щоб побудувати нову церкву.

Але оскільки вони постійно стикалися з різними перешкодами й протидією, то вирішили будувати церкву самотужки, без офіційного дозволу влади. Минуло лише кілька днів від початку спорудження церкви, як приїхала велика група міліціонерів, які оголосили, що церкву буде знесено На цій основі і розгорівся конфлікт.

Інформаційний центр із прав людини в Сянгані опублікував заяву про те, що знос цієї церкви є втіленням у життя постанови провінційної влади «знести всі незаконні споруди». Адвокат цих восьми християн, які були притягнуті до суду, сказав, що якщо їх засудять, то це буде щонайменше три роки в'язниці.

Міжнародна організація з прав людини вважає, що це є актом завдання удару й нападок на християн. У Китаї християнам дозволено здійснювати свої обряди й богослужіння тільки в церквах, контрольованих КПК. А інші релігійні збори, які не отримали офіційний дозвіл влади, зазнають нападок, втручання, а їхніх лідерів - арештовують.

Версія китайською: Велика Епоха (Dajiyuan)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...