• Китайська міліція викрала адвоката-правозахисника

  • Вівторок, 9 січня 2007 року
 
За повідомленнями радіо «Вільна Азія» (РВА) два тижні тому міліція викрала адвоката-правозахисника з його будинку в Пекіні. Зараз ніхто не може точно сказати про його місцеперебування, хоча в одному повідомленні зауважують, що він не може в цю мить бути у в'язниці.
В інтерв'ю 3 січня з журналістом радіо «Вільна Азія» Чжан Мінь, теща Гао, сказала: «Він був тут [удома в Пекіні] тільки кілька днів, потім його забрали міліціонери. Ніхто не знає, куди його відвезли».

Згідно з повідомленням РВА, теща жила в будинку своєї дочки три місяці, після чого, 1 січня, вона повернулася додому в Урумчі. Як вона пригадує, міліція забрала Гао 27 або 28 грудня.
Борець за демократію й проблеми СНІДу Ху Цзя повідомив РВА, що один із родичів Гао з провінції Шаньдун сказав, що Гао перебуває в будинку своєї сестри в Шаньдуні. Проте, згідно РВА, ніхто не міг підтвердити це повідомлення.

 
РВА також повідомило, що, на думку Ху Цзя, КПК вислала Гао з Пекіна до 1 січня через те, що напередодні Олімпійських ігор були прийняті нові постанови щодо свободи преси в Китаї. Згідно з новими постановами, що набули чинності 1 січня 2007 р., іноземні журналісти в Пекіні могли б узяти інтерв'ю у Гао. Для цього потрібна було б тільки його згода, і не треба згоди режиму.
 
Гао є одним із найвідвертіших активістів за права людини в Китаї. Викрадення Гао з його будинку стало найостаннішим інцидентом у його дворічній боротьбі за припинення порушень прав людини компартією Китаю і черговою спробою КПК примусити Гао замовкнути.

Починаючи з листа, датованого 31 грудням 2004 року, Національному Народному Конгресові Гао написав три відкриті листи вищому керівництву КПК, вимагаючи припинити переслідування послідовників Фалуньгун.

У листопаді 2005 року офіс Гао був закритий, а його ліцензія на юридичну діяльність ліквідована. У грудні 2005 року Гао написав відкритий лист, в якому він публічно оголосив про вихід із КПК і заявив, що після проведеного ним розслідування репресій послідовників Фалуньгун він повністю втратив віру в КПК.

У лютому 2006 року Гао закликав організувати групу голодовки на підтримку прав людини, яка поклала початок естафеті голодовки на підтримку прав людини, в якій узяли участь тисячі китайців.

Про Гао часто писали в західних ЗМІ. Він постійно публікував свої статті у "Великій Епосі" й Інтернеті, і кілька провідних західних газет регулярно освітлювали події, пов'язані з Гао.

Коли Гао ще був на волі, його і членів його сім'ї 260 днів щодня турбувала міліція, включаючи три спроби замаху на життя Гао. 15 серпня 2006 року Гао заарештували, звинувативши в «підбурюванні підривної діяльності». Після арешту Гао його сім'ю і далі мучили посиленим спостереженням, включаючи напади на його дружину Ген Хе і дочку Ген Ге.

22 грудня на закритому засіданні суду, де йому навіть не дозволили мати власного адвоката, Гао ухвалили вирок умовно, що його будь-якої миті посадять у в'язницю строком на три роки, якщо КПК звинуватить його в якому-небудь злочині. З моменту свого звільнення Гао був відрізаний від зовнішнього світу і перебував під домашнім арештом.

Зараз місцеперебування Гао невідоме.

Версія англійською: Велика Епоха (The Epoch Times)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...