• Великі масові заходи протесту, події у Китаї 2006 р. (частина 2)

  • Неділя, 7 січня 2007 року
 
12 вересня в м. Хелан провінції Кансі стався конфлікт між студентками комерційного інституту й міліцією, причиною якого був випадок, коли працівник кухні в студентському гуртожитку побив студентку. У конфлікті, що тривав приблизно 5 годин, брали участь близько тисячі студентів і близько п'ятдесяти міліціонерів. У ході конфлікту студенти цеглою й пляшками почали кидати в міліційні машини. Адміністрація інституту переклала провину за це на керівництво гуртожитку.

Увечері 21 вересня спалахнуло повстання студентів інституту земельних ресурсів, розташованого в м. Цзінчжоу провінції Хубей. Причиною стало те, що міліція побила майже до смерті одного студента. Від 400 до 500 студентів заблокували вхід до інституту, виражаючи протест проти того, що представники органів громадської безпеки побили студента, при цьому вони розбомбили міліційний автомобіль, який стояв біля будівлі інституту. Акція тривала до 2 години ночі, після чого дирекції інституту вдалося умовити студентів повернутися в гуртожиток.

Як повідомили медичні працівники лікарні, в яку доставили постраждалого від побиття студента, він перебуває в глибокій комі, на межі смерті. Після попереднього огляду, було встановлено, що у нього пробита черепна коробка, зламана щелепа, на голові, на руках і ногах численні рани.

21 жовтня більше 3 тисяч студентів технікуму м. Цзянсі провінції Нанчань зібралися біля адміністративної будівлі технікуму і зажадали від адміністрації пояснень, чому їм видали не такі дипломи, як обіцяли. Адміністрація відповіла, що ці дипломи за дворічне навчання видані замість дипломів за трирічне навчання. Студентів ця відповідь не задовольнила, і вони стали руйнувати будівлю технікуму та їдальню. У результаті було розбито 8 офісів технікуму і два автобуси. Усе це тривало до ранку 22 жовтня, поки не викликали більше тисячі чоловік міліції, які і придушили це повстання.

24 жовтня в технологічному технікумі м. Цзянсі відбувся більш масовий бунт, в якому брало участь більше 5-ти тисяч дуже агресивно налаштованих студентів. Вони підпалили будівлю технікуму, гуртожиток і машину. Під час цих двох сутичок щонайменше двадцять чоловік отримали поранення, п'ятеро були арештовані.

 
 
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...