• Китайський поліцейський свідчить про викрадання органів у живих людей

  • Вівторок, 29 серпня 2006 року
 

Описуючи складну систему квот, фінансових пільг і причетність до цих справ центрального уряду, колишній китайський поліцейський сказав, що влада викрадає органи у китайських громадян, які перебувають у в'язницях.

“Вирізування органів у Китаї досягло величезних і неймовірних масштабів, – сказав Чжан Цзяньхуа під час інтерв'ю телебаченню “Нова Династія Тан”. – Уряд тримає все під своїм контролем. Він не піклується про людські життя”.

Чжан зголосився розповісти свою історію після того, як дізнався про те, що практикуючі Фалуньгун, яких ув’язнено у в'язницях комуністичним режимом за їхню віру, втрачають свої органи, які у них витягують і продають заради вигоди в прибутковому бізнесі трансплантації органів.

У звіті про розслідування, яке провів колишній канадський держсекретар Девід Кілгур і адвокат-правозахисник Девідом Мейтас, результати якого були опубліковані минулого місяця, підтверджує, що видаляння органів у практикуючих Фалуньгун у Китаї відбувається насправді.

Чжан, колишній офіцер із Бюро громадської безпеки (PSB) м. Шеньчжень провінції Гуанчжоу, був показаний по телебаченню у своїй старій уніформі, на якій до цього часу виразно видно ідентифікаційний поліцейський номер. Він розповів, що втік до США після того, як зазнав переслідування за спробу викрити жахливе поводження з ув’язненими з боку міліції, включаючи затриманих практикуючих Фалуньгун.

“Тіло було порожнім”

Чжан сказав, що він особисто був свідком видаляння органів у засуджених до страти в’язнів. У 1998 році торговець наркотиками з району Чжан був засуджений до страти. З ним у камері також був Чень Лунцзай, сім'я якого зустріла Чжана в Гонконзі і підтримала його.

Перед стратою брат злочинця зустрівся з Чжаном і попросив його посприяти в тому, щоб побачити тіло Ченя востаннє після виконання смертного вироку. Чжан сказав, що брат був стурбований тим, що органи Ченя можуть видалити. Традиційно китайці вірять, що тіла людей повинні залишатися після смерті незайманими.

Чжан погодився виконати прохання брата засудженого. Він позичив йому запасну уніформу і відвіз на місце страти. За словами Чжана, відразу ж після виконання смертного вироку тіла злочинців поклали у фургони і повезли в крематорій. Поїздка туди тривала дві години.

“Операція проводилася всередині фургона”, – сказав він. – Вантажівка рухалася поволі, ймовірно, для того, щоб полегшити операцію. Військові поліцейські машини супроводжували фургони”.

Після приїзду в крематорій Чжан і його попутник виявили, що поліція оточила будівлю. Вони умовили охоронця впустити їх, щоб перевірити тіло, і один офіцер розстебнув мішок, в якому був труп.

“Ми стояли за два метри від тіла”, – сказав Чжан. – Як тільки розстебнули мішок, із нього хлинула кров. Ми побачили, що в тілі нічого не було, всі органи були видалені. Були видалені також і очі. Можливо, були необхідні рогові оболонки”.

Брат ув'язненого хотів викрити цю подію в ЗМІ, але Чжан переконав його нічого не повідомляти заради своєї власної безпеки. Він говорить, що за допомогою грошей, залякування або високого положення людини було куплено мовчання багатьох, хто залучений у видаляння органів.

Розповідь Чжана також підтверджується іншими очевидцями, включаючи Гао Пейці, іншого колишнього офіцера Комітету держбезпеки, який виступив свідком перед Сенатом США в 1995 році. Організації “Міжнародна Амністія” і “Захист прав людини” також піднімали подібні питання у своїх повідомленнях.

Доступне фінансування

Згідно з Чжанем, Міністерство громадської безпеки призначає місцевим бюро громадської безпеки квоти на проведення страт залежно від рівня злочинності в даній області. За словами Чжана, в його районі міста Шеньчжень квота щорічно становила 10-20%. При цьому додавалося: “Більше означає краще”.

Чжан повідомив, що його офіс попав під сильний тиск зверху, коли стало важко виконувати “річну квоту страт”. За словами Чжана, виконання квоти стимулюється фінансовою винагородою.

“Наш партійний секретар району Лю Чжиген сказав: “Коли ви засуджуєте до смерті одного злочинця, наш район Лунган передасть вашому комітетові 30 тисяч юанів”. Це становить близько $3 700 US.

Джерело таких коштів бере свій початок у Відділі фінансів центрального уряду, який розподіляє гроші на видаляння органів Відділу громадської охорони здоров'я.

Потім Відділ громадської охорони здоров'я передає кошти кільком великим лікарням, які використовують їх для закупівлі спеціальних фургонів для видаляння органів ув’язнених по дорозі від місця страти до крематорію”. Чжан сказав, що такі фонди збільшуються в жовтні й листопаді під час “посилених” кампаній, коли кількість арештів починає зростати. Решта коштів приходить з-за кордону.

“Безліч медичних інструментів приходить із зарубіжних інститутів, що спеціалізуються на такому устаткуванні, – сказав Чжан. – Вони ж позичають вам гроші і будь-яке устаткування, яке ви хочете, посилено розвиваючи грошовий обіг.

Окрім фінансування, Чжан сказав, що лікарі, у тому числі і зарубіжні, в гонитві за розвитком науки і кар'єрним ростом виявилися залученими в безмежний бізнес видаляння й продажу органів.

Їхня медична освіта може розвиватися, оскільки у Китаї стільки органів для ”дослідження”. Чжан додав, що, якщо операція не вдалася, лікарі просто отримують інші органи і намагаються знову зробити операцію.

В інших країнах не можуть так робити, тому що на лікарів негайно подадуть до суду, якщо операція буде невдалою. “Але де ви зможете пред'явити позов у Китаї?”, - запитує колишній міліціонер.

“Всі знаходяться під тиском Комуністичній партії Китаю”, – сказав він. – Їдьте до Пекіна для пред'явлення позову, і ви самі можете втратити власні органи”. Чжан детально описав систему видаляння органів у страчених в’язнів, але, схоже, що подібна практика поширилася і на трудові табори Китаю, де китайці – зазвичай релігійні віруючі або політичні дисиденти – можуть бути поміщені в них без жодного суду.

Кілгур і Мейтас відзначили у своєму звіті, що була відмічена величезна хвиля пересаджуваних органів від невідомих донорів після того, як почалося переслідування Фалуньгун в 1999 році. Вони дійшли висновку про те, що 41 500 органів вирізані з тіл практикуючих Фалуньгун, затриманих у трудових таборах.

Сара Кук, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...