• Агенти КПК викрали Гао Чжишена

  • Четвер, 24 серпня 2006 року
 

15 серпня відомий китайський адвокат Гао Чжишен був викрадений кількома поліцейськими в штатському. Це сталося в будинку його сестри, коли він відвідував її тяжкохворого чоловіка в місті Дуньїн провінції Шаньдун. Ця інформація стала відомою через 24 години, протягом яких з Гао неможливо було зв'язатися (усі способи зв'язку були блоковані китайською владою).

В понеділок телефонний зв'язок у будинку сестри Гао був пошкоджений, тому зв'язатися за допомогою телефону було неможливо. Поліція погрожувала родичам  Гао, а влада на 24 години  конфіскувала їхні мобільні телефони.

Вранці 15 серпня кореспондент “Великої Епохи” розмовляв телефоном із Гао. Тоді Гао абсолютно не здогадувався про те, що його можуть викрасти.

Опівдні близько десяти поліцейських у цивільному увірвалися в будинок сестри Гао, збивши його з ніг і не давши вимовити ні звуку. Сестру Гао тримали в іншій кімнаті, їй також забороняли  говорити. Кілька хвилин після того, без будь-яких законних підстав ці люди забрали Гао.

Після того як Гао затримали, один чиновник сказав сестрі Гао: “Ваш брат скоїв злочин, тому відділ громадської безпеки міста Дуньїн затримав його”. Сестра Гао відповіла: “Я не знаю, який злочин скоїв мій брат. Я знаю тільки, що він – адвокат, і я хвилююся про те, чи живий він”.

Після викрадення телефон сестри Гао, так само як і телефони дружини Гао – Ген Хе, і друга Ма Веньдоу, було відключено – це було зроблено за наказом влади. Відключено було й інші мобільні телефони Гао і навіть телефони племінників Гао, які торгують овочами в Пекіні.

Родичі Гао в Північній Шаньсі дуже хвилюються. Їм так і не вдалося зв'язатися з  Ген Хе і сестрою Гао в день його викрадання.

Керівництво компартії робить все можливе, щоб не дати просочитися інформації про викрадання Гао, але їм удалося це всього на один день. Одна людина, що володіє інформацією, сказала кореспондентам ”Великої Епохи”: “Ходять чутки в певних колах, що громадська безпека зробила  щось із Гао 15 серпня. Зараз ситуація з Гао невідома. Будь ласка, зверніть на це увагу!”

Гао одного разу сказав, що він не боїться бути викраденим владою. Його статті дуже точно визначають корінну причину страждання народу.

Гао почали постійно погрожувати після того, як він написав статтю, що викриває міністра громадської безпеки Чжоу Юнкана, контроль КПК, а також переслідування самого Гао. Вони відключили його телефон, електрику, газ і постійно переслідували його буквально по п'ятах.

13 серпня Гао сказав: “Сьогодні агенти міста Дуньїн слідували за мною на дуже близькій відстані”.

Гао також сказав: “У спекотні літні дні шпигуни стежать за мною щодня цілодобово. Вони намагаються врятуватися від спеки, обмахуючи себе великими віялами й обкладаючи свої ноги пляшками з холодною водою – це виглядає так жалюгідно”. Гао сказав кореспондентові “Великої Епохи”, що хоче побачити подальші дії Чжоу Юнкана.

За таких обставин 262 дні  Гао контролювали спеціальні агенти, він також кілька разів був побитий поліцейськими в цивільному. У зв'язку із слуханням суду над сліпим правозахисником і Чень Гуанченом, призначеним на 18 серпня, місцеві поліцейські вжили додаткові заходи проти його прихильників, і Гао був таємно викрадений.

КПК повністю блокувала інформацію про арешт Гао на 24 години. Здається, влада боїться поширення новин про арешт Гао.

Гао якось сказав: "Ми маємо справу з найзліснішою організацією за всю історію людства, і це безжальне угрупування у будь-якому випадку використовуватиме найвідчайдушніші методи. Перебуваючи з нею лицем до лиця, ми повинні бути готові до того, що може пролитися кров, і хтось може втратити своє життя".

Чжао Цзифа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...