• Пілот китайських авіаліній просить політичного притулку

  • П'ятниця, 18 серпня 2006 року
 

Побоюючись переслідування після повернення до Китаю, досвідчений пілот китайських авіаліній, практикуючий Фалуньгун, в середу попросив політичного притулку в Лос-Анджелесі.

На невеликій прес-конференції, організованій у міжнародному аеропорту Лос-Анджелеса, пілот детально розповів про те, що трапилося.

Пан Юань Шен, досвідчений пілот китайських Східних авіаліній з 18-річним стажем, розташованих в Шанхаї, повинен був у вівторок відповідно до робочого графіку виконувати обов'язки помічника пілота літака рейса MU583 Шанхай-Лос-Анджелес з аеропорту Пудун.

За словами пана Юаня, він не був головним пілотом рейса на Лос-Анджелес, але повинен був бути їм на зворотному рейсі до Шанхаю, тому після того, як він допоміг перевірити системи літака, у нього залишалося ще трохи вільного часу. Один із співробітників наземного екіпажу розмовляв рідним для Юаня діалектом провінції Шаньдун.

Оскільки обидва вони були з однієї і тієї ж провінції, Юань вирішив розповісти йому про редакційну серію статей "Дев'ять коментарів про комуністичну партію", в якій неупереджено викладається історія комуністичної партії Китаю (КПК). Юань запропонував співбесідникові вийти з лав КПК.

Але далі було абсолютно несподіване для Юаня продовження. Близько 14 годин за місцевим часом його колишній співбесідник привів із собою чотирьох поліцейських і перешкодив Юаню сісти в літак. Поки Юань намагався розібратися з поліцейськими, до них приєдналася ще група поліцейських. Старший офіцер конфіскував посвідчення Юаня, записав його особові дані і спробував відвести його у відділення поліції.

Проте адміністрація авіалінії не змогла знайти заміну Юаню, щоб без затримок відправити літак з 313 пасажирами на борту. Екіпаж літака і наземний обслуговуючий персонал авіалінії обступили поліцейських. Вони сперечалися з поліцією і вимагали, щоб ті відпустили пілота. Нарешті, поліцейські здалися й дозволили Юаню сісти в літак. Проте вони сказали йому: "Коли Ви повернетеся, ми за Вами прийдемо!"

Непросте рішення

Опівдні у вівторок літак приземлився в міжнародному аеропорту Лос-Анджелеса. Оскільки Юань побоювався, що його почнуть переслідувати після повернення до Китаю, він вирішив покинути екіпаж літака і попросити політичного притулку в США, що він і зробив у середу.

Юань сказав, що під час польоту колеги намагалися заспокоїти його і просили не хвилюватися, але обтяжливі думки не давали йому спокою. Юань практикував Фалуньгун упродовж восьми років. Своїм знайомим в Китаї він розповідав про переслідування компартією Китаю Фалуньгун і про ту тиранію і звірства, які чинила КПК впродовж усієї історії її існування.

Юань сказав, що вважає себе зобов'язаним допомогти побратимам-китайцям зрозуміти, наскільки багато зла заподіяла КПК. Саме тому він вирішив заговорити із співробітником наземного обслуговуючого персоналу і розповісти про "Дев'ять коментарів". На прес-конференції Юань розповів, що деякі люди в Китаї були засуджені до чотирьох років позбавлення волі лише за те, що у них знайшли копії "Дев'яти коментарів".

За словами Юаня, після повернення до Китаю поліція неодмінно заарештувала б його, як тільки він покинув би літак. Через свої дії як практикуючого Фалуньгун Юань вже був раніше поміщений в один із центрів КПК, створених для насильницького "промивання мізків" практикуючих Фалуньгун. Йому відомо, що після повернення до Китаю він зазнав би такого огидного ставлення, яке важко навіть уявити.

У Юаня дійсно є серйозні підстави побоюватися переслідувань. Як повідомляє Інформаційний центр Фалунь Дафа (Falun Dafa Information Center – FDIC), підтверджено вбивство близько 3 000 практикуючих Фалуньгун в Китаї, а фактична кількість смертельних випадків, як вважають, набагато більша за кількість підтверджених. Крім того, згідно з FDIC, сотні тисяч практикуючих Фалуньгун було кинуто до в'язниць органами КПК.

9 березня газета "Велика Епоха" опублікувала статтю, як шокує, про широкомасштабне видаляння в Китаї органів із тіл живих практикуючих Фалуньгун. Юань розповів, що прийняв непросте рішення залишити все своє майно в Китаї і залишитися в Сполучених Штатах. З цієї миті 39-річному чоловікові й батьку доведеться жити на чужині далеко від своєї дружини і 12-річної дочки.

Юань сказав: "Я зателефонував додому цього ранку. Моя дружина була приголомшена такою бідою, яка несподівано трапилася. Вона безупинно плакала. Нам було відомо, що лінія прослуховувалася, і тому ми не могли дозволити собі довго розмовляти". Юань також згадав своїх батьків, що проживають у провінції Шаньдун. Він сказав: "Я навіть і уявити собі не можу, як повідомити про все моїм батькам".

Цзі Юань. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...