Вівторок, Чер 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Проблеми китайської освіти

Середа, 16 серпня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Випускники Пекінського університету позують перед фотокамерою. Фото: China Photos/Getty Images
“У більшості випадків заяви про те, що Пекінський університет надає постійну роботу зарубіжним професорам, не відповідають дійсності”, – заявив недавно в інтерв'ю журналу ”Southern People Weekly” доктор Шин-Танг Ю, видатний професор математики Гарвардського університету.

Пекінський університет зберігав мовчання близько місяця після того, як було опубліковано заяву доктора Ю. Проте 29 липня представник університету опублікував офіційну відповідь на веб-сайті університету. Він заявив, що заява доктора Ю – це безвідповідальне спотворення фактів, яке серйозно зашкодило репутації зарубіжних учених, а також репутації самого Пекінського університету.

У недавно опублікованій статті “Китайська освіта пройшла багатьма безглуздими шляхами” професор Ю сказав: “У ”Нью-Йорк Таймс” також говорилося, що 40% викладачів Пекінського університету –іноземці. Ви можете провести розслідування в США – я гарантую, що більшість із них мають постійну роботу в США”.

Ю також відзначив, що для участі в багатьох великих проектах у Китаї запрошуються безліч зарубіжних фахівців, що, за його твердженням, – помилкова картина.

Згідно з думкою Ю, багато хто з відомих професорів має постійну роботу за кордоном. “Від них вимагається працювати в США протягом 9 місяців, і на роботу в Китаї їм залишається тільки 3 місяці. Таким чином, заява Пекінського університету про те, що вони набирають на постійну роботу зарубіжних професорів, є явною фальсифікацією”, – каже Ю.

Навіщо відомому університетові робити помилкові заяви? Мабуть, тому, що, найнявши відомого професора, можна отримати державні субсидії у розмірі десятків мільйонів юанів (це мільйони доларів).

Згідно з ”Beijing Morning Post”, співробітник Пекінського університету заявив, що університет почав збільшувати штат іноземних професорів з 1989 року, і що за останні 8 років приблизно 40% викладачів університету було набрано за кордоном.

Представник університету також відзначив, що більшість викладачів, найнятих університетом, є дуже освіченими людьми, посідають престижні наукові посади і мають видатні наукові досягнення за кордоном. Це всіма поважані професори й лектори.

Доктор Шин-Танг Ю – професор математики Гарвардського університету, учений Американської національної академії, один із перших учених Китайської академії наук і зарубіжний учений Російської академії наук.

Минулого літа доктор Ю виступив проти корупції у китайських академічних колах. Він сказав, що є багато проблем із фундаментальною освітою в китайських університетах. Основний освітній рівень багатьох китайських студентів, особливо в системі заочної освіти, погіршується.

Академічне середовище також погіршується. Професор розповідає, що він одержав багато фальшивих листів із рекомендаціями від студентів із Китаю. Студенти самі пишуть рекомендаційні листи, а їхні професори просто ставлять свій підпис.

Професор сказав, що якщо не звертати увагу на фундаментальну освіту своїх громадян, то при існуючій системі освіти Китай може не сподіватися на те, що в країні з'являтимуться талановиті люди.

Велика Епоха

 

 

Comments   

загрузка...