Субота, Чер 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

За викидами двоокису сірки Китай посів перше місце у світі

Четвер, 17 серпня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Забруднення, яке створює фабрика міста Юйтянь (Yutian) за 100 км на схід від м. Пекіна на північному заході провінції Хебей. Фото: Peter Parks/AFP/Getty Images
За словами Лі Синьмінь (Li Xinmin), заступника голови Міністерства з боротьби із забрудненнями при Департаменті державного управління захисту навколишнього середовища (УЗНС), Китай посів перше місце у світі із загальних викидів двоокису сірки в атмосферу, що завдало економічного збитку на більш ніж 500 млрд. юанів (63 млрд. дол.) в 2005 році.

За даними недавно проведеного в США дослідження, 25% всіх домішок в повітрі Лос-Анджелеса приходять із Китаю. В останньому звіті УЗНС мовиться, що загальні викиди двоокису сірки від вугілля, що згорає, залишаються дуже високими, досягаючи 25,49 млн. т. Це число показує зростання на 27% у порівнянні з 2000 р., виводячи Китай на перше місце у світі по цьому показнику.

Збільшення використання вугілля як джерела енергії в промисловості згадується як головна причина зростання кількості викидів двоокису сірки в Китаї. Вугілля становить приблизно 70% від використовуваних джерел енергії Китаю. Складно змінити цю ситуацію за короткий термін. Через потреби китайської економіки в збільшенні потужностей, електростанції на вугіллі використовували половину всього вугілля Китаю.

Викиди двоокису сірки машин, кількість яких росте, також значно погіршують якість повітря в Китаї. Лі Синьмінь говорить, що кожна тонна викинутого в атмосферу двоокису сірки може призвести до економічних втрат розміром приблизно 20 000 юанів (2 507 дол. США). Таким чином, загальні викиди розміром 25,49 млн. т. двоокису сірки в 2005 році стали причиною економічних втрат китайської економіки розміром 500 млрд. юанів (63 млрд. дол.).

Економічні витрати, пов'язані із забрудненням атмосфери, особливо з кислотними дощами, мають дуже негативний вплив на економічний ріст Китаю. За повідомленнями газети ”China News”, китайський учений-еколог, що працює над проблемами навколишнього середовища, на правах анонімності сказав, що екологічні проблеми, викликані забрудненням повітря в Китаї, вже вийшли з-під контролю.

“Сьогодні багато речей оцінюються з позиції ефективності, вигоди і виконання кимсь у поставлені офіційні терміни. Таким чином, багато місцевих лідерів зосереджені тільки на виконанні цих термінів, поки вони перебувають при владі. Це призводить до швидкого прибутку і короткострокового успіху. Але довгострокові наслідки катастрофічні. У реальності сучасні економічні вигоди ніколи не порівняються з тією сумою, яка буде потрібна на усунення шкоди, заподіяної навколишньому середовищу”.

Відповідальний з адміністрації інспекції по навколишньому середовищу при УЗНС говорить, що місцева влада перешкоджає дотримуватися законів про навколишнє середовище. Якщо він відмовиться підкорятися вищестоящим органам, то можливі два варіанти: невдачливий підлеглий втратить роботу, удачливий підлеглий буде переведений на інше робоче місце. Покірний співробітник може також нічого не зробити або прийняти хабар і продати правосуддя. Ніхто не заперечує, що діяльність правоохоронних органів була паралізована системою, що діє на цей час у Китаї.

Чиновник з УЗНС стверджує, що невідповідні перспективи розвитку і чиєсь просування по кар'єрних сходах є головними чинниками того, чому місцева влада приховує й допускає підвищення рівня забруднення. У звіті УЗНС за червень “Природа і охорона екології у Китаї” мовиться, що “через відносно низький показник коштів на душу населення, великі регіональні відмінності й вразливий стан екологічного середовища, виявлена тенденція до деградації екологічного середовища, яке не перебуває під ефективним контролем”.

Велика Епоха

 

 

Comments   

загрузка...