• Вибір чоловіка по-китайськи. Чоловіки хочуть пошани, а жінки – соціального благополуччя

  • Середа, 23 серпня 2006 року
 

31 липня  в Китаї традиційний День закоханих, подібний до Дня Святого Валентина в Європі. Протягом 2006 р. проводилося опитування на тему “Про любов і брак”. 67% китайців вважають, що інтуїція при виборі потенційного партнера для шлюбу – це  найважливіший першорядний чинник.

Опитування також показує, що чоловіки звертають велику увагу на зовнішність жінки, тоді як жінки приділяють увагу соціальному статусові і фінансовим можливостям чоловіка.

Державні ЗМІ повідомляють, що опитування проводилося серед жителів великих міст, включаючи Пекін, Шанхай, Наньцзін та ін. Питання ставилися щодо ставлення людей до любові та шлюбу, а також щодо їхніх поглядів на інтимну близькість до шлюбу, подружню невірність, інтимні стосунки на одну ніч,  гомосексуалізм і т.ін.

Відповіді показали, що другий важливий чинник у виборі партнера – це здатність справлятися з різними обов'язками, включаючи турботу про сім'ю. 66,3% опитаних людей поставили цей критерій на перше місце. Тільки 36,4% учасників опитування вважають фінансовий статус і дохід найважливішим чинником у виборі партнера для подружніх стосунків.

Не зважаючи на те, що менше 40% учасників розглядають фінансовий статус як найважливіший чинник, опитування показало, що існує тісний взаємозв'язок між заможністю людей та їхнім щастям у шлюбі. Люди, що мають дохід менше 500 юанів на місяць, меншою мірою задоволені своїм шлюбом. Опитування також показало, що зовнішність, ріст і рівень освіти – три найбільш незначних чинники при виборі партнера. Це указує на те, що молоде покоління має не цілком традиційні уявлення про любов і брак.

Опитування також виявило важливі відмінності між чоловіками й жінками при виборі чоловіка або дружини. 47,8 % жінок розглядають фінансові можливості  чоловіка як важливий чинник. А  серед чоловіків тільки 22,9% погоджуються з цією думкою. 25,8% чоловіків більше довіряють своїм очам, для них важлива приємна зовнішність партнерки. А серед жінок тільки 10,2% надають значення зовнішності чоловіка. Дані указують на те, що чоловіки мають тенденцію звертати увагу на зовнішність партнерки, а жінки підкреслюють важливість фінансового й соціального статусу при виборі партнера для шлюбу.

Більше половини учасників висловилася проти сексуальних відносин до шлюбу або інтимних зв'язків на одну ніч. Подружню невірність розглядають як серйозну перешкоду для успішного шлюбу – 77% учасників опитування заявили, що вони не схвалюють зради.

Що стосується найкращого подарунка на День Святого Валентина – це троянди і… червоні боби. Дослідник, що склав опитування, пояснив, що троянди символізують любов у західних країнах, а червоні боби – символ любові в китайській традиції.

Організатори цього заходу планують повторювати опитування кожен майбутній рік. Порівняння результатів опитування через 10-15 років зможе  показати яснішу картину тенденцій у поглядах китайців щодо любові та шлюбу.

Велика Епоха

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...