Понеділок, Чер 21, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Комуністичний режим Китаю визнає, що перша смерть від пташиного грипу була зафіксована в 2003 році

Субота, 19 серпня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Міністр охорони здоров'я Китаю Гао Квінг. Фото: Goh Chai Hin/AFP/Getty Images
8 серпня Міністерство охорони здоров'я КПК повідомило, що смерть службовця в листопаді 2003 р. була підтвердженим випадком захворювання на високопатогенний вірус пташиного грипу (H5n1).

Це перша в Китаї смерть, причиною якої був пташиний грип, небезпечний для людини. Вона була зафіксована за два роки до офіційно зареєстрованого випадку. Розслідування причини смерті жертви пташиного грипу, померлої три роки тому, було викликане звітом, опублікованим китайськими ученими в червні цього року.

У звіті мовилося, що одиничні смертельні випадки мали місце в Китаї вже в 2003 р. в період спалаху атипової пневмонії. Жертвою в цьому випадку став 24-річний сержант. У 2003 р. у нього з'явилися ознаки лихоманки і легеневої інфекції. Він звернувся по допомогу у військовий госпіталь Пекіна, але врятувати його не вдалося, він помер 25 листопада того ж року.

Лікарі поставили діагноз: атипова пневмонія. Минулого місяця міністерство охорони здоров'я знов досліджувало легені, кров і тканини померлого, провівши лабораторні дослідження. В результаті було виявлено, що смерть сержанта стала першим смертельним випадком у результаті зараження на високопатогенний вірус людського пташиного грипу в континентальному Китаї.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) відмовилася прокоментувати той факт, що комуністичний режим Китаю приховував епідемію пташиного грипу. Проте представник пекінського офісу ВООЗ відзначив, що, можливо, існують й інші приховані факти. Він закликав міністерство охорони здоров'я країни провести повторне розслідування всіх випадків невідомої легеневої інфекції.

Нове розслідування почалося 22 червня 2006 року, після того, як журнал ”New England Journal of Medicine” опублікував звіт дослідників Китаю. Вони провели повторне розслідування випадку лихоманки і легеневої інфекції, що відбулася в листопаді 2003 р. Причина інфекції невідома, це цілком міг би бути випадок пташиного грипу. У звіті також мовилося, що в тілі померлого не було знайдено вірусу атипової пневмонії, хоча саме вона була визначена як причина його смерті. Проте в легеневих тканинах померлого був знайдений вірус пташиного грипу.

Оскільки комуністичний режим Китаю повідомив ВООЗ про перший випадок зараження пташиним грипом лише в травні 2005 року, виникнення першого випадку було “відсунуте” у звіті на два роки назад. ВООЗ зажадала від Пекіна перевірити всі дані і дати цьому пояснення . Під впливом зовнішнього тиску, Міністерство охорони здоров'я Китаю заснувало Центр контролю й запобігання епідеміям і Академію військової медицини Китаю.

Разом з експертами ВООЗ проведено розслідування, в результаті якого було виявлено, що вищезазначена жертва була заражена людським вірусом пташиного грипу. За даними ВВС, один з тих, хто брав участь у цій науково-дослідній роботі, 21 червня написав лист редакторові журналу ”New England Journal of Medicine” і просив повернути дані звіту, не даючи ніяких пояснень. Редактор журналу не виконав його прохання, посилаючись на те, що повідомлення вже надруковане.

11 серпня 2006

Велика Епоха

 

Comments   

загрузка...