• Відомі особи Китаю відкрито підтримують правозахисників

  • Четвер, 17 серпня 2006 року
 

3 серпня 86 видних китайських громадян, серед них і пан Лінь Му, секретар колишнього президента Китаю Ху Яобана, підписали лист, який осуджує напад агентів компартії Китаю (КПК) на пекінського правозахисника Гао Чжишена. Ідеться про інцидент 30 липня, в результаті якого Гао ледве залишився живий після того, як був сильно побитий трьома агентами. Гао і його дружина ось вже більше 7 місяців живуть під безперестанним спостереженням і зазнають нападів агентів.

В інтерв'ю газеті ”Велика Епоха” пан Лінь прокоментував інцидент: "Такі витівки чітко відображають передсмертну боротьбу КПК. Громадяни всього Китаю не повинні більше допускати подібних лиходійств щодо прав людини". Лінь сказав представникові газети ”Велика Епоха”, що мета КПК у переслідуванні Гао полягає в тому, щоб "покарати одного, щоб інші боялися", і таким чином, залякати всіх, хто по всій країні намагається діяти на захист прав людини.

"Адвокат Гао терпить далі нападки КПК, але ми абсолютно не можемо більше з цим миритися. Ми вимагаємо провести ретельне розслідування, притягти їх [винних] до відповідальності і засудити відповідно до закону". У листі мовиться, що "у наш вік кровопролиття однієї безневинної людини означає кровопролиття всіх людей; нехтування свободами однієї людини означає втрату свободи всіх людей; якщо одну людину дуже б'ють, то це означає, що всі люди зазнають такого ж побиття. Сьогодні це адвокат Гао, завтра на його місці можемо опинитися ми з вами!"

Боротьба влади

Лінь сказав: "На цей час фашистська сила КПК дуже гнітить. Безпринципне придушення адвоката Гао – тільки одна з величезної кількості дій цієї диктаторської влади. На мій погляд, це лише відображає жорстоку боротьбу, яка посилюється, напередодні XVII Всекитайських зборів народних представників. Хтось хоче придушити демократичні сили усередині Китаю".

Лінь прокоментував: "Найбільша проблема, із якою зіткнулася зараз КПК, – це перерозподіл влади серед членів КПК саме зараз, коли наближається XVII Всекитайських зборів народних представників. У всіх провінціях, великих і малих містах, областях виникатиме така ситуація. Хто переможе і хто піде у відставку – буде божевільна боротьба, як і зовні, так і за кулісами. Зараз хтось хоче використовувати мафію, щоб стати сильнішим. Мета в тому, щоб підтримати перевагу [верховенство] цієї фашистської сили серед майбутніх лідерів. Зараз здається, що в Китаї більше одного уряду і більше одного центру влади. При теперішньому правлячому режимі нечисленні демократичні сили не мають переваги".

Цей лист підкреслює, що адвокат Гао Чжишен керується мирними, раціональними і ненасильницькими принципами. Він твердо дотримується основних принципів того, що свобода, права людини і людська гідність не повинні зневажатися або придушуватися. Він безстрашний перед залякуванням влади, стійкий до тиранії, яка спрямована на нього, і наполегливий у своєму протесті. Він зразковий громадянин нашого часу, приклад незалежної людини з високими моральними якостями. Якщо такому насильству буде дозволено і далі існувати, мимоволі ставиш собі питання "Де правосуддя? Де законність?"

Велика Епоха

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...