• Чи уміли в Стародавньому Китаї літати?

  • Середа, 23 серпня 2006 року
 

У стародавніх китайських книгах можна знайти історичні записи про те, що в 770-475 рр. до н.е., в період Весни й Осені, Лю Бан створив машину, яка літала. Це робить Лю Бана батьком інженерії.

У ”Моцзи Лювень” можна прочитати: “Лю Бан нарізував бамбук і дерево і виготовив дерев'яного птаха, який залишався в небі протягом трьох днів”.

Лю Бан також спроектував великого повітряного змія, щоб стеження за ворогом під час війни. У “Хунсу” ми також читаємо:

“Лю Бан виготовив із дерева великого повітряного змія, щоб стежити за містами царства Сун”. Крім того, Лю Бан також спроектував літак для подорожей. Згідно з “Юян Цзацзу”, зібранню творів Юян династії Тан, Лю працював у дуже віддаленому від його села місці. Дружина нудьгувала за ним, тому він створив дерев'яного птаха. Лю Бан прилетів на ньому додому, щоб зустрітися з дружиною, і повернувся на роботу наступного дня.

Стосовно теми дерев'яних птахів на Сході, відомий інший цікавий випадок. У 1898 році французький археолог Лорі в одній із стародавніх єгипетських могил у Саккарі виявив птаха з дерева. Час його створення датується приблизно 200 р. до н.е.

На той час люди не мали ніяких  уявлень про польоти, і предмет із табличкою “Дерев'яний птах” порошився в музеї Каїра 70 років. У 1969 році його побачив єгипетський лікар Халіл Мессіха, якому подобалося моделювати. Цей “дерев'яний птах” нагадав Мессіху про свій недавній досвід виготовлення моделей літаків. Він вирішив, що це був не просто птах, оскільки у нього не було пір'я й  кігтів.

Дивовижним чином його хвіст був вертикальний, і він мав поперечне крило, що перетворювало його на модель літака. Мессіха виготовив копію. Він не знав, як стародавні єгиптяни примушували його літати, але коли запустив модель, то виявилось, що вона може планерувати. Подальші випробування показали, що він міг не тільки ковзати по повітрю, але і був порівнянний із сучасними планерами.

Пізніше учені виявили, що ця модель була дуже схожа на планери із сучасними гвинтами, які можуть самі літати по повітрю. За допомогою маленького мотора вони можуть розвинути швидкість від 70 до105 км/г  і перевозити значний вантаж.

Оскільки стародавні єгиптяни, перш ніж виготовити реальні предмети, робили їх моделі, можливо, що дерев'яний птах такого типу використовувався як транспорт точно так, як і повітряний змій з дерева, сконструйований Лю Баном.

Велика Епоха

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...