Понеділок, Чер 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

За вимогами арабів стоїть посол Китаю на Близькому Сході

Понеділок, 28 серпня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Китайський посол із спеціальних доручень на Близькому Сході Сунь Бігань. Фото: China Confidential
Диригентом добре продуманих вимог арабів, що стосуються негайного виведення ізраїльських військ з Лівану, є китайський посол із спеціальних доручень на Близькому Сході Сунь Бігань (Sun Bigan), який на цей час перебуває з візитом у цьому регіоні.

Посол Сунь, дипломат-ветеран і один із провідних китайських арабістів, закликав у понеділок неарабського ісламістського союзника Пекіна, Іран, до негайного беззастережного перемир'я у війні між Ізраїлем і ліванською посередницькою армією.

"Ізраїль і ліванська терористична організація "Хізбалла" повинні негайно припинити військові дії, щоб уникнути подальшого загострення гуманітарної  кризи в Лівані", – заявив посол Сунь на прес-конференції в Дамаску, що відбулася після закритої зустрічі з міністром закордонних справ Сирії Фаруком Аль-Шара (Farouk al-Shara).

Посол Сунь виразив готовність Пекіна поглибити "консультації і координацію" з арабськими державами.

Як повідомила в недільному випуску ”China Confidential”, Пекін маневрує, щоб стати надійним посередником, і, можливо, навіть миротворцем у конфлікті на Близькому Сході. Посол Сунь висуває той аргумент, що США втратили довіру до себе в цьому регіоні в результаті постійної підтримки Ізраїлю та що терміново потрібна нейтральна сила, така, як Китай, для закінчення боротьби і послаблення напруженості в регіоні.

Справжня ж мета полягає в тому, щоб послабити позиції США і, врешті-решт, взагалі вивести США з цього регіону.

Донині Китай був головним постачальником зброї спонсорові "Хізбалла". Що стосується зброї, Пекін продає Ірану танки, літаки, артилерію і крилаті ракети, протитанкові,  класу “земля-земля” і протиповітряні ракети. Ракети, розроблені в Китаї, включаючи ті, що були вдосконалені і вдосконалені Північною Кореєю, знайшли своє місце в арсеналі повітряного терору "Хізбалла".

Китай також таємно надає технічну допомогу спірній іранській програмі з розробки ядерної зброї й підтримує Іран дипломатично, обіцяючи блокувати цілеспрямовані санкції Ради Безпеки ООН проти країн, які прагнуть стати ядерними державами.

Андре Паште (Andre Pachter), всі права захищені. Передрук – із дозволу автора.

Блог Андре Паште на ”China Confidential” знаходиться тут.

Велика Епоха

 

 

Comments   

загрузка...