Субота, Чер 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Бандити вбили селянина під час конфлікту примусового зносу будинків у Сіані

Середа, 25 жовтня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Офіційна політика: найняти бандитів і спостерігати з боку

Жителі села прощаються з Цзінь Чжунхуа, якого 26 квітня 2006 р. бандити, найняті місцевою владою, забили до смерті. Під час цього інциденту були жорстоко побиті й 5 інших жителів села. Фото: Велика Епоха
КИТАЙ. Минулого місяця знов розгорівся конфлікт у селі Лянцзяцзе, недалеко від міста Сіань у північно-східному Китаї.

З кінця квітня більшість жителів села відмовляються підписувати брехливі контракти з їхнього переселення і зносу будинків.

У результаті сталося кілька конфліктів, коли місцева влада наймала бандитів для побиття жителів, що призвело до смерті однієї людини, і багато хто був поранений.

З подібними проблемами зіткнулися чотирнадцятеро інших жителів села з цього ж району.

Селянин Цзінь Чжунхуа був забитий до смерті. Фото: Велика Епоха
Починаючи з 26 квітня 2006 р. місцева влада використовували будівництво східної кільцевої дороги №3 міста Сіань як привід, щоб примусити селян підписувати нечесні контракти з їхнього переселення і зносу будинків.

Не зважаючи на відмову жителів села, місцева влада найняла сільських робітників з інших районів і розпочала примусовий знос.

Вони зруйнували одну стіну будинку селянина Цзінь Чанніаня без його згоди, а коли його сім'я намагалася зупинити робітників, близько 50 бандитів почали бити селян палицями з цвяхами.

Бандити, що били селян. Фото: The Epoch Times
Під час конфлікту Цзінь Чжунхуа забили до смерті, а 5 інших жителів села отримали важкі поранення.

Жителі села розповідають, що після смерті Цзіня місцева влада примусила його родичів підписати фальшиве свідоцтво про смерть в обмін на отримання компенсації 160 000 юанів   (приблизно $20 240).

Пізніше місцева газета помістила повідомлення про те, що під час конфлікту Цзінь несподівано знепритомнів, що і стало причиною його смерті.

Знесені будинки. Фото: Велика Епоха
Селяни сказали, що через смерть Цзіня і сильної опозиції місцевих жителів місцева влада припинила примусовий знос будинків, але з 12 вересня вони відновили цю акцію у великих масштабах.

За п'ять днів було знесено 39 будинків, причому 29 сімей, що заселяли їх, не підписували контрактів на знос.

15 вересня кілька сотень жителів звернулися з  проханням до урядових установ провінції Шаньсі, але місцева влада Байцяо до цього часу далі примусово зносить будинки. Через три дні селяни знов прийшли на прийом до провінційної влади, а керівник району (представник влади низького рівня) викликав бандитів, щоб ті побили селян прямо за воротами офісу провінційного управління.

Колишній журналіст телестанції провінції Шаньсі  Ма Сяомін  так прокоментував цей інцидент: "Неподалік було припарковано багато поліцейських машин, але поліція спокійно стояла і спостерігала за тим, що відбувається. Може це, насправді, офіційна політика?"

За словами одного жителя села, близько 400 селян було побито, а восьмеро чоловік отримали сильні поранення. В однієї літньої жінки в результаті [конфлікту] виникли проблеми з хребтом, але вона не може звернутися по медичну допомогу через брак грошей.

Коли з газети ”Велика Епоха” зателефонували в апеляційний офіс провінції Шаньсі, один чиновник відповів: "Я нічого не знаю; вам треба звернутися у відділ пропаганди, а ми на це питання можемо дати тільки стандартну відповідь". Чиновник із місцевого управління сказав таке: " Оскільки ви журналіст, вам треба самому приїхати сюди і зайнятися розслідуванням. Хто ж дасть вам інформацію?"

Один житель, що побажав залишитися невідомим, сказав: "Оскільки компенсація дуже маленька, всього 300 юанів (приблизно $38) за квадратний метр, всі ми відмовилися підписувати контракт, тому [партійні] кадри залучили в цю справу бандитів, щоб залякати нас: "Не підписуєте [контракти], тоді вас битимемо!" Багато селян злякалися і підписали папери, хоча знали, що вони нечесні. Влада порушила закон, а вони, злякавшись, підписали папери". 

Велика Епоха 

 

 

Comments   

загрузка...