• Землетрус позбавив осель 80 тисяч китайців

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 2 лютого 2011 року
 

Напередодні найбільшого свята у Піднебесній - китайського Нового року, природа не порадувала жителів провінції Юньнань, де стався землетрус. При відносно невеликому поштовху - 4,8 бала, без даху над головою лишилися більше 80 тисяч чоловік.

Як повідомляють офіційні китайські ЗМІ, землетрус був зафіксований національною сейсмологічної службою 1 лютого о 15:11 за місцевим часом у повіті Інцзян південної провінції Юньнань. Епіцентр знаходився на глибині 10 км.

Даних про загиблих наразі не надходило, але за останньою інформацією, постраждало 86 тисяч осіб, евакуйовано 64,5 тис. чоловік, у різній мірі пошкоджені 3049 селянських будинків.

Того ж дня, приблизно через годину в сусідньому Тайвані сталося 12 підземних поштовхів, найсильніший з яких досяг 5,5 балів, а ще два силою 4,6 бали. За даними тайваньської влади, ніяких пошкоджень стихія не завдала.

У цьому році Китай не вперше потерпає від землетрусів.

9 січня землетрус силою 4,8 бала і ще чотири повторних поштовхи сталися в районі міста Аньчін провінції Аньхой. У 19 селах були пошкоджені тисячі будинків .

15 січня підземний поштовх силою 4,2 бала стався на кордоні з Росією, в районі міста Хейхе провінції Хейлунцзян. 12 січня землетрус силою 5 балів стався в Жовтому морі; 8 січня поштовх силою 5,6 бала стався в провінції Цзілінь; 1 січня - силою 5,1 бали в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі.

Провідний китайський сейсмолог Сунь Шихуан попередив про те, що в найближчому майбутньому може статися землетрус потужністю 7 балів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...