• Влада в Китаї приховує інформацію про загиблих від повені в провінції Цзілінь. Фото

  • П'ятниця, 6 серпня 2010 року
 
Китай. Сильна повінь сталася в повіті Юнцзі провінції Цзілінь. На кількох місцевих водоймищах прорвало дамбу. Бурхливий потік води заввишки з триповерховий будинок поглинув будинки кількох сіл. Місцеві жителі кажуть, що загинуло більше двох тисяч чоловік. Чиновники заперечують цю інформацію.

Лихо сталося рано вранці 28 липня. До цього протягом 12 годин безперервної зливи у районі випало більше 200 мм опадів.

Жителі повіту розповіли кореспондентові The Epoch Times 4 серпня, що величезний потік води ринув несподівано і змітав усе на своєму шляху, підхоплюючи й забираючи людей. Два села практично повністю зруйновані і там нікого не залишилося. Багато людей були поховані під величезним шаром землі і бруду.

Вода відступила кілька днів тому, а люди все ще продовжують викопувати трупи. У багатьох районах у повітрі стоїть їдкий трупний запах. У деяких мешканців тіло покрилося дрібними червоними плямами. Вони побоюються, що це якась заразна хвороба. Влада нічого їм не пояснює і не вживає заходів.

В одному з селищ вже вивезли 10 вантажівок з тілами загиблих. У кожному приблизно по 60 трупів.

«Багатьох відвезли поспішно, не дозволяючи рідним впізнати загиблих. Я своїми очима бачив це. А потім чиновники повідомляють, що вони пропали без вісті», - розповів один місцевий юнак.

Проте чиновник з повітової канцелярії з надзвичайних ситуацій був набагато спокійніше селян. «Так, трапилося повінь, це нормально. Нічого особливого не сталося. Зараз у селах і селищах уже всіх оповістили», - сказав він.

З приводу великого числа загиблих чиновник відповів: «Хто це тобі сказав? Кому ти віриш їм чи мені? Які загиблі? Зараз ще нічого невідомо».

У китайських ЗМІ дотепер немає інформації про загиблих. Повідомляється тільки, що в даному повіті від повені постраждало 28 сіл, 284,7 тис. осіб і 56 тис. га сільгосп культур; у селянських родинах водою було винесене аж понад 52 тис. тонн продовольства і кілька тисяч голів домашньої худоби; зруйновано 677 мостів і безліч будинків.

Зливи в даному районі все ще тривають.

Згідно з офіційними даними китайської влади на 4 серпня, від повеней в країні вже загинуло 1072 людини, більше 600 вважаються зниклими без вести. По всій країні в 28 провінціях від негоди постраждало близько 140 млн. чоловік.

Підписатися:

Коментарі