• Нові лиха в Китаї: повінь і нашестя гризунів. Фотоогляд

  • Середа, 12 травня 2010 року
 
У Китаї не припиняється сезон стихійних лих. Через сильні зливи на півдні Китаю загинуло 65 осіб, найбільше постраждало 2,5 млн чоловік, зруйновано близько 10 тисяч будинків, затоплено близько 100 тисяч гектарів орних земель. У той же час на півночі країни в районі Внутрішньої Монголії відбулося нашестя мишей і щурів.

Як повідомляють китайські ЗМІ, в провінціях Сичуань, Хунань, Цзянсі, Гуандун та інших південних провінціях три дні не припинялися зливові дощі. У багатьох районах відбулися сильні повені.

У провінції Гуандун зливи стали найсильнішими за 50 років. Різною мірою постраждали 28 повітів та 6 міст, затоплено 58020 га орних земель, зруйновано 6700 будинків, прямий економічний збиток оцінюється в 1,052 млрд юанів ($ 150 млн).

У місті Гуанчжоу серед іншого сильно постраждали підземні автостоянки. Більше 30 з них повністю затоплені. Дані споруди виявилися непідготовленими до повені такої сили. Всього в місті від повені постраждало кілька тисяч автомобілів. Тільки в цьому районі нанесений стихією економічний збиток вже перевищив 100 млн юанів ($ 14,2 млн).

У провінції Хунань в результаті зливових дощів сталося більше тисячі гірських обвалів і сходу селю, зруйновано кілька тисяч селянських будинків. Прямий економічний збиток склав 1363 млн юанів ($ 194,7 млн).

У місті центрального підпорядкування Чуньцін, зливи з ураганним вітром і градом завдали збитків у розмірі 420 млн юанів ($ 60 млн).

У провінції Цзянсу, викликані зливами гірські обвали, завалили численні ділянки доріг. Всього від стихії постраждало 167 тисяч людей, 4430 осіб були евакуйовані.

У той же час на протилежній частині країни в районі Внутрішньої Монголії спостерігається нашестя щурів і мишей, від яких вже постраждало близько шести мільйонів гектарів степів.

В окремих районах на один гектар землі припадає близько трьох тисяч нір гризунів. Крім того, що гризуни завдають великої шкоди кормовим травам і сільськогосподарським угіддям, вони, як відомо, і найпоширеніші переносники небезпечних хвороб.

Зону дислокації шкідників рясно посипали з літаків спеціальними хімікатами. Однак такі заходи завдають великої шкоди екології, оскільки крім гризунів, можуть загинути й інші дрібні представники місцевої фауни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...