• В Ізраїлі купа каміння виявилася п'ятитисячорічним пам'ятником

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 19 жовтня 2014 року
У Верхній Галілеї (північний Ізраїль) було виявлено давній об'єкт, що має форму півмісяця. Споруда була в усіх на виду, але люди приймали її просто за купу каміння, повідомляє 9tv.co.il

Як показали розкопки, знахідка являє собою великий штучний об'єкт віком 5000 років. Це кам'яний монумент, споруджений у ранню бронзову добу — за кілька століть до гіпотетичної дати будівництва єгипетських пірамід. Історики ведуть роботу над більш точним його датуванням і намагаються з'ясувати обставини, пов'язані з його зведенням.

Люди прозвали цей історичний пам'ятник Насипом Ітро. Заввишки він 7 метрів, завдовжшки 150 метрів і завширшки 20 метрів. Стосовно призначення об'єкту існує кілька версій: він міг бути валом фортеці, служити символом влади або ж відігравати релігійно-містичну роль.

Монумент носить назву на честь Ітро, який в іудаїзмі є жерцем Мідьяну і тестем Мойсея, а у релігії друзів є одним із найважливіших пророків.

Друзи, що проживають у цій місцевості сотні років, підіймалися цим кам'яним насипом, коли йшли до могили Ітро в Карней-Хіттін. На думку друзів, цей насип сам Ітро і спорудив.

«Ми виявили тут не так уже й багато артефактів, але всі вони належать до ранньої бронзової доби, — зазначають археологи. — Під час цього практично не було знахідок органічного походження, тобто постійно тут практично ніхто не жив».


Читайте також:
На дні озера ізраїльські вчені знайшли прадавнє поховання
З Єрусалиму до Афули через Йорданську долину. Мертве море, Йорданська долина, Бейт-Шаан, гора Гільбоа, Афула
Мойсей. Ефект Мойсея
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...