• Які країни Заходу допомагають Україні і чим?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 1 вересня 2014 року
За умов напруженої ситуації, що склалася на сході України, ряд європейських країн заявили, що готові вкладати кошти у відбудову регіонів, що постраждали в ході конфлікту, а також продавати Україні нелетальну зброю і тиснути на Росію за допомогою санкцій.

Інфографіка

Інфографіка: segodnya.ua

Втім, введення жорстких санкцій було відкладене принаймні на тиждень, щоб дати Росії ще тиждень для деескалації конфлікту, — про це оголосили в результаті зустрічі голів МЗС європейських країн у Брюсселі 30 серпня. Проти введення посилених санкцій, зокрема і виведення рубля з міжнародного фінансового обороту і обвалу цін на нафту і газ виступили Словаччина, Чехія, Угорщина і Кіпр.

Що стосується прямої допомоги Україні, то в ЄС прийняли рішення дати кредит Україні у розмірі 1 млрд євро на підтримку Донбасу, відновлення інфраструктури в регіоні та лікування постраждалих, повідомляє «Сегодня».

Загалом сума допомоги країн Заходу для України становитиме близько 24 мільярди євро кредитів, грантів та фінансової допомоги. Проте для підняття економіки потрібно буде не менше 30 мільярдів євро, підрахували у Міністерстві фінансів.

Що стосується зброї, то попередні рішення з цього питання є — раніше ЄС зняв ембарго на поставку до України окремих видів зброї. Наразі українська влада очікує на розширення списку зброї, яку можна продавати. Якщо домовленості у цьому питанні із західними країнами будуть досягнуті, Україна зможе купувати у них нелетальну зброю, таку як водомети, сльозогінний газ та травматичну зброю, обладнання та техніку.


Читайте також:
Блогери розкритикували засідання Радбезу ООН
Російський військовий зізнався, як його частина передає БТРи терористам
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...