• США вимагають від Росії звільнити Савченко й Сенцова

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 жовтня 2014 року

Сполучені Штати вимагають від Росії негайно звільнити з СІЗО двох громадян України: пілота Мі-24 Надію Савченко і кінорежисера і сценариста Олега Сенцова, повідомляє «Укрінформ».

«Ми, США, разом з Україною продовжуємо висловлювати стурбованість з приводу утримання під вартою в Росії українських громадян. Після того як сторони підписали Мінський протокол, Росія й далі не виконує свої зобов'язання і тримає громадян України: військовослужбовця Надію Савченко і кінорежисера Олега Сенцова», ― сказав учора у Відні глава Місії США при ОБСЄ Даніель Байєр на засіданні Постійної ради ОБСЄ.

Дипломат згадав і про застосування до льотчиці примусового лікування, порівнявши його з «брудною радянською авторитарною тактикою».

В свою чергу, в доповіді місії Управління Верховного комісара ООН з прав людини в Україні, оприлюдненій вчора, зазначається, що Олег Сенцов зазнав тортур. За його свідченнями, занесеними в доповідь, його били, одягали на голову поліетиленовий пакет і душили, роздягали і били по сідницях, погрожували зґвалтуванням кийком і вбивством.

Нагадаємо, Надія Савченко та Олег Сенцов були взяті в полон разом з іншими українськими солдатами і незаконно вивезені до Росії в кінці червня 2014 року. Спочатку Савченко тримали у воронезькому СІЗО, а пізніше перевезли до московської лікарні Інституту ім.Сербського для проведення психіатричної експертизи.


Читайте також:
Надія Савченко може до місяця перебувати на психіатричній експертизі
СІЗО Росії з політичною метою утримують десятьох українців

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...