• Захистити від «продуктів- мутантів» українців ще не можуть

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 2 листопада 2007 року
"Ввести маркування продукції щодо генетично модифікованих організмів з 1 листопада неможливо, оскільки не затверджені відповідні нормативно-правові акти і обмежена технічна база",заявив голова Держспоживстандарту Олександр Шніпко.

Держспоживстандарт пропонує перенести введення маркування генетично модифікованих продуктів з 1 листопада на 1 грудня,

За словами Шніпка, сьогодні в Україні є 3 лабораторії для таких досліджень, а необхідно їх мати мінімум 27, на що потрібно 15 млн. гривень. Ще 2 млн. гривень потрібно на впровадження національних тест-систем.

Як відзначає Держспоживстандарт, підприємцям запропоновано проводити добровільне маркування в рекламних цілях продукції на відсутність ГМО.

Шніпко також підкреслив, що з проведених у тестовому режимі досліджень 42 продуктів наявність ГМО виявлена в 18-ти.

Нагадаємо, 1 серпня уряд прийняв постанову про те, що з 1 листопада вводиться маркування продуктів із вмістом 0,9% генетично модифікованих компонентів.

Згідно з постановою, ввезення і реалізація харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми і/або мікроорганізми в кількості більше 0,9%, здійснюються за наявності маркування з вказівкою якісного складу продуктів. Забороняються також ввезення, виробництво і реалізація продуктів дитячого харчування, що містять генетично модифіковані організми і/або мікроорганізми.

Маркування вводиться з метою інформування споживачів (згідно з Конституцією) про якість продукції, що вживається ними.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...