• В Україні відзначатимуть місяць боротьби проти раку молочної залози

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Середа, 17 жовтня 2007 року
 17 жовтня в УНІАНі відбулася прес-конференція, присвячена до Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози. У прес-конференції взяли участь: лікар-онколог і голова правління МБФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» Галина Майструк, Олімпійська чемпіонка Стелла Захарова, керівник соціальних проектів компанії «Мері Кей» Людмила Павліченко, а пізніше до учасників приєдналася пані Ірина Бекешкіна, соціолог Фонду «Демократичні ініціативи».
 
Галина Павлівна Майструк у вступному слові зазначила важливість завчасного обстеження жінок та вчасного виявлення захворювання на ранній стадії. Пані Галина впевнена, що тільки пропаганда здорового способу життя може сприяти запобіганню виникнення раку молочної залози.
 
Олімпійська чемпіонка Стелла Захарова, Президент благодійного фонду «Спорт і діти», під час своєї промови підкреслила, що «зараз в Україні нараховується близько 7 млн. дітей, серед яких 2 млн. – бездомні». «Сьогодні ми повинні КРИЧАТИ про такі проблеми, як бездомні діти, знецінення здорового способу життя та бездуховність…», - зазначила пані Стелла. «Мені дуже боляче бачити те, що зараз на телебаченні пропагують не здоровий спосіб життя, не спорт, а тютюн, алкогольні напої тощо», - говорить пані Стелла.
 
Галина Павлівна Майструк прокоментувала той факт, що цього року Україна вперше приєднається до проекту «Глобальна ілюмінація» або, як її ще називають «Рожева ілюмінація». В рамках цього проекту у жовтні місяці відомі архітектурні споруди на всіх континентах підсвітлюються рожевим світлом. Це робиться, щоб привернути увагу до необхідності ранньої діагностики раку молочної залози та здорового способу життя.
 
19, 20 та 21 жовтня в рамках цього проекту на Європейській площі у рожевому світлі опиниться будівля Українського дому.
 
Пані Ірина Бекешкіна, яка провела у 2006 році соціальне опитування серед пацієнтів у 7 обласних лікарнях України, що за географією репрезентують регіональний поділ держави, зазначила, що 96% хворих жінок вважають за необхідне встановлення обов’язкових щорічних профілактичних оглядів для всіх категорій населення. «Зараз в Україні близько 100 тис. громадян хворіють на онкозахворявання, зокрема на рак молочної залози», - добавила пані Галина Майструк. Найбільш вразливий вік – від 40 до 55 років. Велике значення має вчасне обстеження молочної залози - маммографія.
 
Всі учасники прес-конференції висловили своє щире прагнення переконати українських жінок не зволікати, не боятися, а вчасно проходити обстеження молочної залози та лікувати рак на ранній стадії виникнення.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...