• Ринок праці у східних областях «скоріше живий, аніж мертвий»

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 18 серпня 2014 року

Український ринок праці демонструє цікаві тенденції: у Донецькій та Луганській областях, де він міг вимерти, він ще тримається, а там, де мав би спостерігатись наплив шукачів роботи разом із прибуттям вимушених переселенців, кількість розміщених резюме залишається майже незмінною.

ерез події останніх місяців сильно постраждала економіка Донецької та Луганської областей, і кількість вакансій тут скорочувалась щомісяця в 1,8 та у 2,2 рази відповідно. Якщо до початку АТО у Донецькій області з’являлось 1100—1200 нових вакансій, а в Луганській 300—400, то у червні у Донецькій області їх було розміщено лише 372, а у Луганській — 86, повідомляє портал hh.ua.

Активними роботодавцями у Донецьку є аутсорсингові ІТ-компанії, деякі банки, регіональні компанії та компанія «ДТЕК», яка ще активно залучає персонал для роботи. Третина із пропозицій по працевлаштуванню — пропозиції «ззовні», із інших областей України та інших країн.

Близько половини вакансій у Луганську — місцеві пропозиції, зазвичай щодо роботи в сфері ІТ. Ще половина — пропозиції щодо роботи за кордоном, найбільше — в Росії.

Кількість резюме у Донецьку та Луганську зараз тримається на рівні квітня, коли був зафіксований певний спад на ринку праці.

Ситуація на ринку праці в областях, близьких до зони проведення АТО, майже не змінилась. Як і по всій країні, тут скоротилась кількість нових вакансій, проте таке скорочення не є критичним, повідомляють фахівці порталу hh.ua. Тенденції щодо кількості резюме та пропозицій по роботі тут збігаються із загальноукраїнськими.

Цікаво, що у місцях, де мав би спостерігатись ажіотаж на ринку праці, його зафіксовано не було. У сусідніх із зоною проведення АТО областях, а також у Києві не було зафіксовано збільшення нових резюме ані в цьому, ані в попередньому місяцях, що мало б статись за напливу біженців.

Практично не змінилась кількість тих, хто в резюме зазначає, що готовий для переїзду на роботу до східних та південних регіонів. Такі шукачі роботи все ще є, проте про готовність переїхати до Донецька чи Луганська повідомляє значно менше людей — більшість відмічає, що готова виїхати на роботу до Одеської області, Харківської та Дніпропетровської.

Читайте також:
Гаряча вода з 1 вересня з’явиться у школах та дитсадках

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...