• Реформа МВС: що планують змінити в міліції?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 12 січня 2015 року
У МВС готують детальний план реформи відомства, яке, за повідомленнями, згодом можуть перейменувати в поліцію — представити громадськості нововведення планують в середині січня. Але деякі його деталі вже озвучили фахівці.

Штат службовців МВС скоротять, оскільки деякі підрозділи дублюють функції один одного. Для роботи службовцям будуть видаватись планшети, їхня заробітна плата зросте, у відомстві хочуть викорінити корупцію, а також реформувати систему підготовки до служби в правоохоронних органах, повідомляє «Сегодня» з посиланням на Еку Згуладзе, нині першого заступника голови МВС, а раніше — міністра МВС Грузії.

Службовці МВС проходитимуть складне тестування, до якого будуть входити і психологічні питання. Подібні тести потенційний охоронець правопорядку буде проходити досить довго.

«Зараз ми разом з польськими фахівцями напрацьовуємо нову систему тестів із профпідготовки. Є також психологічні тести, які покажуть моральне обличчя людини, яка працює в органах внутрішніх справ», — говорить правозахисник Тарас Гаталяк, координатор проекту з реформування міліції у Львівській області.

«Крім того, що я працюю слідчим, паралельно здобуваю другу освіту. Серед одногрупників, які незабаром прийдуть влаштовуватися на роботу в міліцію, є кілька таких, які полюбляють курити траву. Таких і треба відсіювати відразу ж і без зайвих розмов. Щоправда, нинішні тести більше дивують, ніж перевіряють. Наприклад, мене змусили перерахувати предмети — називати їхню кількість та колір. Потім з'ясувалося, що таким чином перевіряли, наскільки я емоційна людина, мовляв, чи не набридне мені так рахувати», — цитує видання анонімного співрозмовника-службовця міліції.

Окрім інших цікавих нововведень, поліція буде стежити за роботою ломбардів, щоб зменшити шанси для збуту краденого.

Крім того, самі поліцейські дільниці вирішили зробити скляними — «прозорими», а також посилити співпрацю МВС та прокуратури. Інші деталі реформи МВС наведені нижче на інфографіці від «Сегодня», яка була складена на основі офіційних оприлюднених даних МВС, а також інформації від рядових міліціонерів.

Інфографіка

Інфографіка: Segodnya.ua


Читайте також:
На службовців МВС та прокуратури чекає скорочення
Україну назвали найбільш корумпованою країною Європи
План реформ МВС в одному відео: що планують змінити
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...