• Третина українців вважає, що воювати добровольцями ідуть патріоти

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 8 січня 2015 року
Третина опитаних українців (31,6%) вважає добровольчі батальйони, що воюють на Донбасі, військово-патріотичною елітою країни, згідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології, повідомляє ZN.ua

Найбільш близьким такий варіант виявився для Заходу країни (51,4% респондентів), а найменш — для Сходу (19,1%). При цьому на Донбасі таку думку поділяють 8,2%.

Другий за популярністю варіант серед опитаних (24,5%): ці формування стануть основою для майбутньої професійної армії і реформованого МВС. У цьому питанні думки Заходу і Сходу відрізняються не сильно (31,1% і 27,5%). В той же час, на Донеччині такою бачать роль українських добровольців тільки 6,2% респондентів, а на Луганщині — 12,8%.

Крім Сходу, чимало людей сприймають добровольчі батальйони насторожено або критично і на Півдні. 28,4% опитаних у східних областях вважають, що хоча бійці є патріотами, але до них приєдналася велика кількість кримінальних елементів, поведінка яких дискредитує українську владу в очах місцевих людей. Таку точку зору поділяє 46% респондентів у Херсонській області, тоді як у цілому по Україні подібний варіант вибрали тільки 14,5% опитаних.

У той же час, на думку 16% опитаних українців, добровольчі батальйони є приватними арміями олігархів. Думки жителів різних регіонів у цьому питанні сильно відрізняються. Якщо в Центрі таку точку зору поділяють 3,4% респондентів, то на Сході — 24,7%, зокрема, на Донбасі — 37,3%. У той же час, на Півдні так вважають — 20,3%, а на Заході — 10,8% опитаних.


Читайте також:
СБУ й ФСБ зараз не підтримують зв'язки
Кожна шоста небойова втрата в АТО — через вживання алкоголю
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...