• Майбутнє Києва: нові гілки метро, мости, озеленення, поліпшення інфраструктури

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 18 січня 2015 року
Майже 30 млн кв.м житла, три мости через Дніпро, метро на Троєщину, більше парків і скверів, тунелі та нові кладовища — таке найближче майбутнє обіцяють Києву у міській адміністрації.

Згідно з новим генпланом, на якому наполягає КМДА, у місті будуть створені 44 нових парки, понад 400 скверів і стільки ж буферних зон на основі лісопарків, пише «Сегодня». 

Ще обіцяють:
— Побудувати 28,5 млн. кв.м житла.
— Запустити дві нові гілки метро — від Жулян до Троєщини і від Виноградаря до Південних Осокорків;
— Збільшити нинішні гілки метро на 11 станцій;
— Звести три мости: Північний, Південний і Подільсько-Воскресенський;
— Побудувати сотні дворівневих транспортних розв'язок;
— Сотні ділянок для будівництва паркінгу;
— Розширити Північне кладовище на 60 га, Південне — на 45, обладнати нові зони для поховань у Бориспільському та Києво-Святошинському районах.
— Заборонити забудову центру будівлями вище 16 поверхів;

Також у столиці планують забрати під житло пустирі, занедбані заводи, складські цехи, деградовані території і занедбані будівлі.

За словами першого заступника директора Департаменту містобудування та архітектури Андрія Куделіна, мерія вже розглядає варіанти забудови київського екскаваторного заводу «АТЕК», площа якого становить близько 28 га. Завод розташований на проспекті Перемоги у Святошинському районі.

Посадовець обіцяє, що займати простір за рахунок наявних парків та скверів ніхто не буде.

Беручи до уваги реальне зростання населення Києва, підкреслює Куделін, у столиці слід передусім міняти інженерні системи, комунікації і лише потім замислюватися про розширення міста, як це затверджував Генплан-2020.

Генплан-2020 передбачав розширення території Києва на 64 тисячі га. Столиця мала територіально вирости майже у 2 рази, адже нинішня площа міста становить 83,5 тисячі га. У міську межу мали бути включені 28 населених пунктів області. Такі плани Куделін вважає безглуздими, адже у самих населених пунктів про те, чи хочуть вони стати частиною Києва, ніхто не питав.

«Якби місто розширювалося, то захопивши ці 28 населених пунктів у міську межу, ми мусили б провести туди інфраструктуру, дороги, інженерні комунікації, пустити громадський транспорт, зв'язок, забезпечити жителів необхідною кількістю соціальних об'єктів, але це безглуздо і дорого», — каже чиновник.

«Рости [слід] не безглуздо у боки, а включати в міську межу економічно і соціально виправдані ділянки території. Але це швидше еволюція», — пояснює він.

Куделін підкреслює, що ніякого розширення меж міста найближчим часом не буде.


Читайте також:
У Києві вода у кранах може позеленіти
Податок на нерухомість платитимуть виключно на додаткові метри
На цікавому відео показали історію столичного метро
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...