• Другий тур виборів президента відбудеться 7 лютого

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 25 серпня 2009 року
Офіційна кампанія з виборів президента України розпочнеться 19 жовтня.

Про це заявив член Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський. "Виборчий процес розпочнеться 19 жовтня, і це вже очевидно абсолютно, після того, як набудуть чинності зміни до закону про вибори президента", - сказав він.

Охендовський також відзначив, що перший тур виборів відбудеться 17 січня 2010 року, а другий тур, у разі потреби, пройде 7 лютого.

Член ЦВК, крім того, підкреслив, що ймовірне звернення до Конституційного суду щодо відповідності Конституції нового закону про вибори президента не призупинить його дію.

"Звернення до Конституційного суду не зупиняє дії нормативного акту, конституційність якого ставиться під сумнів", - наголосив він.

Крім цього, Охендовський вважає, що в КС немає підстав для визнання нового закону про вибори президента неконституційним у цілому. На переконання представника ЦВК,  неконституційними можуть бути визнані окремі положення закону.

При цьому Охендовський впевнений, що можливе визнання неконституційними окремих норм закону не вплине істотно на виборчий процес.

Нагадаємо, 21 серпня Верховна рада подолала вето Віктора Ющенка на поправки до закону про вибори президента. Разом із цим законом було подолано вето на виділення майже 10 мільярдів гривень грошей Нацбанку на підготовку до Євро-2012.

Ветований Ющенком закон про вибори передбачає, зокрема, перенесення початку виборчої кампанії з 19 вересня на 19 жовтня, підвищення застави для кандидатів у президенти до 2,5 мільйона гривень, ліквідацію інституту відкріпних посвідчень тощо.

Свій позов до КС глава держави збирається подати у першій половині вересня.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...