• Газотранспортну систему України намагатимуться модернізувати

  • Понеділок, 23 березня 2009 року
"Україна – це стратегічний партнер для ЄС, особливо у газовій галузі, а модернізація її газотранспортної системи стане невід'ємним стовпом розвитку стабільної та надійної спільної європеської енергетичної інфраструктури. Конференція зробить важливий внесок у головний актив України, а також у власну енергетичну безпеку Європи на мабутнє десятиліття", - Жозе Мануел Баррозу, Президент Європеської Комісії.
 
Сьогодні у Брюсселі представники ЄС і України зустрінуться з представниками міжнародних фінансових організацій та газової промисловості для обговорення модернізації газотранспортної системи України. Від Спільної міжнародної інвестиціної конференції очікують затвердження правил, відповідно до яких відбуватиметься потік інвестицій для підтримки ГТС України.
 
Комісія “вітає зобов’язання з української сторони щодо впровадження реформ і підвищення прозорості, які Україна погодилася взяти на себе” і  “вірить, що такі зобов’язання будуть виконані так швидко, наскільки можливо”. Андріс Пібальгс, комісар ЄС з питань енергетики  додає: "Цьогорічний газовий спір між Україною та Росією лише ще раз підтвердив ключову роль України в енергетичній безпеці ЄС. Він також чітко підкреслив потребу організації безпечного, прозорого та надіного транзиту через територію України для стабільного постачання газу в ЄС."
 
Через ГТС України надходить 20% газу, який споживає ЄС, 80% росіського газу, що експортується до ЄС, а також значні обсяги середньоазійського газу. За данними досліджень INOGATE, у 2009-2015 рр. знадобиться 2,5 млрд. євро інвестицій для модернізації системи для збереження її потужностей. Важливість цього питання була визнана у Меморандумі про взаєморозуміння щодо співпраці в енергетичній галузі між Україною та ЄС, підписаному 1 грудня 2005 р. Ж.Баррозу, Тоні Блером і Віктором Ющенком.
 
Конференція з модернізації ГТС України - це можливість зацікавленим сторонам обговорити контекст, у якому будуть робитися інвестиції у газотранспортну систему. Очікується, що участь у ній візьмуть понад 200 представників ЄС, України та третіх країн, а також міжнародних фінансових організацій та приватного сектору. З української сторони візьмуть участь Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, урядова делегація. Під час конференції очікується підписання Спільної декларації ЄС, України та міжнародних фінансових організацій, що визначатиме основу надання інвестицій.
Підписатися:

Коментарі