• НАТО визначила форму співпраці з Україною

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 грудня 2008 року
За підсумками робочого візиту міністра закордонних справ Володимира Огризка до Брюсселю Рада НАТО 3 грудня визначила нову форму співпраці з Україною задля майбутнього вступу до альянсу.

У ході засідання Ради НАТО на рівні міністрів закордонних справ було вирішено взагалі відмовитися від самої форми ПДЧ, про яку так мріяла Україна. За словами спеціального представника Генсекретаря НАТО по Південному Кавказу й Середній Азії Р.Сіммонса, питання ПДЧ стало занадто політичним. Було вирішено розробити план конкретних дій. «Ми будемо зосереджуватися на розробці щорічних цільових програм», - зазначив пан Сіммонс.

Голова Комітету з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк назвав одну з причин ненадання Україні ПДЧ – внутрішньополітичне протистояння, а також дипломатичний наступ Росії проти вступу України до НАТО.

Щодо позиції Росії, пан Сіммонс зазначив, що Рада НАТО й надалі продовжує вважати дії Росії в Грузії «перебільшеними й виступає за територіальну цілісність країни». Отже, у зв’язку з цим, в Брюсселі пообіцяли поступове повернення до діалогу з Росією.

Сіммонс підкреслив, що тільки НАТО і та країна, з якою ведеться діалог щодо вступу до Альянсу, може вирішувати та обговорювати це питання. «Ми не будемо консультуватися з Росією щодо розширення НАТО», - наглосив Сіммонс.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...