• Лебеді завітали до бухт Севастополя

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Субота, 11 лютого 2012 року
Лебеді знають про бухти Севастополя, але прилітають, в основному, тільки в морозні зими. Коли в північній і центральній областях Криму вирують завірюхи й водойми огортає крижане покривало, білі птахи відправляються в рятівні незамерзаючі південні бухти.

Це пташиний базар: лебеді, качечки різних мастей, забарвлень і розмірів збираються уздовж прибережної зони, щоб підгодуватися хлібом. Діти та дорослі отримують задоволення від споглядання і спілкування з птахами, а хлібні кіоски перевиконують план. Доброзичливість і захоплення глядачів на березі створюють атмосферу довіри диких лебедів до людей.

Лебеди

Лебеді завітали в бухти Севастополя, 14 лютого 2012 р.
Фото: Алла Лавриненко/The Epoch Times Україна

Горді білосніжні птахи поступово все ближче підпливають до берега і беруть шматочки хліба прямо з рук людини. За період зимівлі птахи починають дружити з тими, хто їх рятував у важкий період, і виходять на берег, прогулюючись у суспільстві, як домашні гуси.

У цьому році в бухті на Північній стороні Севастополя зібралося вже близько сорока лебедів, тоді як минулого року тут зимувала лише пара птахів. Чим холодніша зима, тим більше птахів прилітають у севастопольські бухти.

Нескінченно довго можна спостерігати за поведінкою птахів — у кожного виду свій уклад життя, свій характер. Наприклад, лебеді з гідністю чекають, коли їм запропонують частування. Особливо гордовиті найкрасивіші. Більш юні особини поводяться активніше і за це часто отримують щипки від старших товаришів.

Качечки ганяються з великим натхненням за крихтами хліба. Схопивши ласий шматочок, вони тікають від одноплемінників і від піратів-чайок, які пікірують на щасливчика. Пташиний гам, сяйво морської гладі створює відчуття радості єднання з острівцем дикої природи у великому місті.  

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...