• Смарагдове море та комфортабельні готелі — відпочинок у Туреччині

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    Субота, 21 вересня 2013 року

Лагідне лазурне та смарагдове море, нескінченні пляжі, комфортабельні готелі та непоганий сервіс за помірними цінами — все це Туреччина. Сюди можна приїздити неодноразово і завжди знаходити для себе нову «родзинку» під час подорожі. Як же зробити відпочинок в Туреччині неповторним?

Почнемо з географії. Вибрати місце для відпочинку у Туреччині за своїм смаком і по кишені буває нелегко.

Найпопулярніше — узбережжя Анталії. Анталія — сучасне місто з двомільйонним населенням, діловий та торгівельний центр узбережжя з суперсучасним аеропортом. Якщо хочеться галасливого життя серед демократичної публіки, то можна зупинитися і тут. Пощастить спробувати все різноманіття національної кухні в ресторанах і бістро. Придбати першокласний рахат-лукум, виготовлений за старовинними рецептами без додавання цукру, та й інші східні солодощі, якими так відома Туреччина.

Відпочинок у Турції. Порт Анталії. Фото: zolakoma/flickr.com

Порт Анталії. Фото: zolakoma/flickr.com

Белек — це вже респектабельний та елітний курорт. П'ятизіркові готелі вишикувалися на зручних піщаних пляжах. Численні системи харчування «все включено» створюють відчуття максимального комфорту, а розвагою клієнтів займаються професійні аніматори.

Відпочинок у Турції. Белек. Фото: The_Jorr/flickr.com

Белек. Фото: The_Jorr/flickr.com

За територію готелю просто не захочеться виходити, настільки все буде казково.

Якщо ви хочете поїхати на відпочинок до Туреччини, то дуже привабливим вважається курортне селище Кемер. Вкриті хвойним лісом скелясті гори впритул підступили до краєчка моря. Велика галька устелює морське дно і робить це місце ще більш колоритним. Тут є чим зацікавитись любителям дайвінгу.

Відпочинок у Турції. Кемер. Фото: Turkish Travel/flickr.com

Кемер. Фото: Turkish Travel/flickr.com

Але якщо хочеться поєднати доступні ціни з казковим пейзажем і найрізноманітнішими розвагами, то краще поїхати до Аланії. Перш за все тому, що тут найдовший купальний сезон. Вже в травні в аланійской бухті плескаються відпочивальники, і лише в листопаді пляжі остаточно порожніють. Тут є безліч дискотек, барів, ресторанів, є свій луна-парк і великий аквапарк Water Planet з 23 гірками. Ось де можна весело відпочити усією родиною!

Відпочинок у Турції. Аланья. Фото: DavidHBolton/flickr.com

Аланья. Фото: DavidHBolton/flickr.com

Якщо ви прихильник активного відпочинку, то водні розваги пропонують свої послуги на кожному пляжі. Можна взяти на прокат гідроцикл і вдосталь «поскакати» на ньому по хвилях Середземного моря.

Але щоб отримати дійсно незабутні враження та порцію справжнього адреналіну, варто ризикнути і поїхати на рафтинг. Гірська річка, по якій належить спускатися в гумових човнах або на каное, холодна і швидкоплинна. Проте вона має дивовижний блакитний колір і протікає по дуже мальовничих місцях.

Історичні хроніки Аланії цікаві й дивовижні. Поселення засноване колоністами з Греції в II столітті до н.е., а потім це місце довго служило притулком для контрабандистів і піратів. В античні часи римський імператор Марк Антоній подарував Калонорос, так тоді називалося місто (у перекладі з грецької — «прекрасна гора») і всю місцевість своїй коханій Клеопатрі. Цариця використовувала кедрові дерева, що тут росли, для кораблебудування.

Потім місто перебувало у складі Візантійської Імперії, а в VII ст. занепало через постійні набіги арабських завойовників. У XIII столітті його перейменували в «Алай» на честь сельджукского султана Ала-ад-Діна Кей-Кубада. При ньому і була побудована прославлена Червона башта разом із значною частиною фортеці, яка зараз служить візитівкою міста.

Відпочинок у Турції. Аланья. Фото: DavidHBolton/flickr.com

Аланья. Фото: DavidHBolton/flickr.com

Аланью недаремно називають містом бананів. Тут бананові плантації простяглися по всьому узбережжю, їх навіть можна побачити з вікна готельного номера. Апельсинові та оливкові гаї, пальми, кактуси і алое, що ростуть прямо на вулиці, також приваблюють своєю екзотикою. Квіткові клумби, що розносять пахощі, служать прикрасою майже в кожному готелі. Місцеве населення сумлінно доглядає за міською рослинністю, чим і викликає заслужену повагу.

Відпочинку у Туреччині надають перевагу багато наших співвітчизників, і ця країна давно стала для них «другою оселею». Російськомовний персонал в готелях і ресторанах, знайомі написи на вітринах крамничок — все це створює атмосферу для приємного та незабутнього відпочинку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...