• Снігові канікули у Вале

  • Вівторок, 22 січня 2008 року

Вале - це альпійський регіон у франкомовній частині Швейцарії. Села тут зберегли свій неповторний колорит. І на таких респектабельних курортах, як Цермат, і на таких сімейних, як Ненда, вас зустріне величезна кількість снігу. Вам запропонують усі види послуг. З 121 курорту Вале на 6 із них є гарячі джерела.

Цей сонячний регіон відомий своїм мікрокліматом. Висота засніжених гірських вершин іноді перевищує 4000 м. На висоті вас переповнює відчуття свободи, приливу нових сил, єднання з природою. Чисте й прозоре повітря, що наповнює легені, знімає повсякденний стрес. Тут постійно стоять довгі ряди людей, які чекають своєї черги, вишикувавшись біля підйомних пристроїв під час шкільних канікул.

Цей динамічний район пропонує найрізноманітніші розваги. Катання на лижах на фоні розкішних пейзажів шанують завжди. Як інший варіант можна вибрати сноублейди - міні-лижі, які дають можливість їхати швидше. На найбільшій лижній ділянці Європи Порт-дю-Соле можна кататися, перетинаючи кордон між Францією та Швейцарією. Абонемент (57 швейцарських франків - 37 євро - для дорослих, 39 швейцарських франків - 19 євро - для дітей на день із зменшенням тарифу при збільшенні кількості днів) можна замовити по SMS або в Інтернеті. Ця лижня завдовжки понад 650 кілометрів і має 209 підйомників, 243 кілометри траси для нордичних лиж та 385 для снігоступів. Деякі пропозиції вельми принадні.

Курорти Беляльп-Блаттен, Саас-Фе, Саас-Грунд та Цермат особливо добре підходять для катання на лижах поза лижнею.

Телемарк - це справжнє повернення лиж до своїх витоків. П'яти вільні, а коліна підгинаються для збереження рівноваги під час ковзання. Лижник стає єдиним цілим з лижами й горою та перетворюється на акробата на лижах. Уроки для дорослих доступні на всіх курортах. Вони тривають один день. На них використовують відео та індивідуальний підхід. Асоціація також дає уроки карвингу. Коротше кажучи, це техніка їзди на сноуборді, в якій лижник нахиляється вбік під час виконання віражів.

Сноуборд став незамінним. На курортах це добре усвідомили, і більшість має один або два парки для сноуборду, трасу для бордеркросу (гоночна дисципліна з елементами фрістайлу), підйомники, щоб діставатися них, хаф-пайпи і траси для нічних змагань. Особливо це стосується курортів Порт-дю-Соле (3 хаф-пайпи, 4 бордеркроси, 7 сноупарків, 4 сноукроси). У Ненді відкрився перший у Європі Burton Progression Park, де можна займатися фрістайлом, що дає можливість політати.

У парку розваг Верб'є на освітлених трасах можна покататися навіть увечері на снігоході, сноукарті, сноускуті (самокат на дошці).

У Церматі можна зайнятися скелелазінням по крижаних стінках. Любителі гострих відчуттів можуть зістрибнути з висоти 300 м із прив'язаним резиновим ременем до ніг у Лойкербаді. Хелі-ски (стрибки на лижах із гелікоптера) практикуються на курортах Аройя, Верб'є, Шампері, Ненда, Саас-Фе й Церматі (на сноуборді).

Лижна траса завдовжки декілька кілометрів є на кожному курорті. На деяких також є ковзанярські траси. Гом, Бельвальд, Бюрхен, Кранс-Монтана, Ернен, Фіш, - кожен має трасу приблизно 100 кілометрів. Курорти Шамбері, Ле-Марекот, Гом, Лотшенталь, Моржін, Теш мають у своєму розпорядженні 2-4-кілометрові ділянки освітлених трас.

Що стосується снігоступів, то для цього можна скористатися уторованими стежинами, але, якщо сніг м'який і рихлий, це вимагатиме зусиль. Гіди плоскогір'я, знайомі з місцевою флорою й фауною, покажуть вам красу регіону. Для тих, хто надає перевагу трасам для снігоступів, де немає ризику загубитися, і які потребують менших затрат сил, підійдуть Шампе-Лак, Шандолін, Ля-Фулі та Моржін, - вони мають у своєму розпорядженні такі траси протяжністю від 5 до 100 кілометрів.

Любителі походів на будь-якому курорті зможуть знайти траси з віхами, кожна з яких становить декілька кілометрів, на Ненді пропонують нічні прогулянки з аперитивом, гарячою їжею під відкритим небом із доставкою назад санчатами.

Помилуватися горами пропонують людям різного віку. Крім того, існують сімейні курорти зі сніжними парками для дітей, мультфільмами й дитячими групами.

Санчата більше не є тільки дитячою забавкою. Траси заввишки іноді 7 або навіть 10 кілометрів Ля-Цума й Ля-Кот-Брюзона дадуть змогу поринути в пустотливе дитинство. Сноу-тубінг - рятівний круг, на якому спуск із засніженої траси проходить із максимальною швидкістю. Таке оснащення є у Верб'є, Саас-Фе й Саас-Грунд. Екскурсії на санчатах та собачих упряжках для дітей доступні в Ненді.

Льодовики в Альпах мають фантастично красиві печери. Це природне видовище, що існує впродовж тисячоліть, викликає незмінне захоплення. Льодовик Алетч - найбільший у регіоні (86,76 км) природний заповідник із прекрасним стародавнім лісом, занесений до списку ЮНЕСКО. Там організовуються різні заходи, пов'язані з природою та екологією. З деякими льодовиками можна ознайомитися в інший спосіб. Наприклад, у Саас-Фе пропонують вечерю при свічках на льодовику з ночівлею.

Гарячі джерела є в Лоеш-ле-буан (найбільший центр гарячих джерел в Альпах), д'Овронна, де Сайон-де-буан, де Бріжербад, де Валь д'Ільє і де Солехайльбад у Брайтені, які надають широку сферу санаторних послуг. Кожен має свої відмінні риси.

Незважаючи на те що це франко-швейцарський кантон, в От-Вале говорять швейцарським діалектом німецької мови, хоча більшість жителів більшою чи меншою мірою знає французьку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...