• Згадуючи Бермуди

  • Понеділок, 10 вересня 2007 року

В 1935 р. живописець Марсден Хартлей так описав Бермуди: "Абсолютно нічого, окрім сонячного світла, м'якого повітря та води як у гарячій ванні". Його слова цілком точно змальовують ці острови.

Я плавав тут у найспекотніший період літа і просто пітнів від високої температури води. Коли прилітаєш на Бермуди та дивишся з повітря на ці 150 крихітних островків, вони нагадують хвіст скорпіона, який займає 21 милю в довжину та 1 милю в ширину. Острови вулканічного походження, які утворилися понад 100 мільйонів років тому, розташовуються на вершинах підводних гір, що здіймаються на 15 000 метрів над морським дном. Вони оточені кораловими рифами, які запобігають природній ерозії. За межами рифів океанське дно обривається чотирьохкілометровою прірвою.

Бермуди знаходяться на відстані 600 км на південь від найближчого материка (Північна Кароліна) і створюють таке враження, ніби пласт сільської Англії відірвався від Великобританії та віддрейфував у центральну Атлантику.

Одразу після прибуття я відчув особливу атмосферу Бермуд: дороги, не ширші за вузьку стежку, ліниво прокладають свій шлях із усть вулиць та блукають вздовж стін буйної рослинності, а потім падають вниз подібно до знеціненого долара, доки на рівні очей не опиняється п'янлива мозаїка бірюзової води, яка цілує пісок кольору рожевої шкіри немовляток, м'якої як тальк. Мою свідомість переповнюють образи з романів Сомерсета Моема - картина з чаєм і бутербродами та огірком на веранді пастельного кольору, дороги під'їзду, які огинають невеликі фонтани з ангелами, доглянуті галявини, на яких можна грати в гольф, та недбалість людей, які ведуть імперський спосіб життя. Уїкенди тихо проходять сонливими та томливими днями під сонцем. Неділя нагадує мрію. Є крікет для місцевих жителів та гольф для туристів.

Місцевий діловий одяг складається з темно-синього блейзера в поєднанні з рожевими, жовтими, червоними і сірими шортами-бермудами та шкарпетками до коліна. Бермуди мають вільну елегантність, де магазинчики з кольоровою цукровою ватою є необхідними за етикетом, а з живописних будинків із вапняку та з їхніми унікальними хвилястими дахами, які нагадують посипаний цукровою пудрою торт, та вікнами у формі брови відкриваються чудові краєвиди.

Бермуди являють собою парадокс: життя протікає повільно, але бізнес процвітає. Ідилічна краса островів, як магніт, притягує туристів, однак місцеві ціни (і тарифи авіаліній) є непомірними, що змушує туристів шукати інші екзотичні райони, такі як Мексика та Карибське море. В результаті туризм зменшився на 70%, що загрожує майбутньому цього бізнесу.

Однак Бермуди вижили. Британці та американський флот, відпливаючи, залишили фінансову порожнечу. Їх замінили туристи, потік яких скоротився ще більше після атак 11 вересня.

Але й ця вакансія була замінена торгівлею - Бермуди тепер можуть похвалитися другим за величиною у світі капіталом пере/страхування (понад 300 страхових та фінансових компаній мають на острові свої офіси) і одним із найбільш швидкозростаючих центрів інформаційних технологій та електронної комерції, що загалом складає переконливий багатомільйонний прибуток Бермуд.

Фірми, що знаходяться тут, можуть отримати гарантії відсутності податку на збільшення ринкової ціни капіталу або податку на прибуток до 2016 року. Оскільки Бермуди - податковий рай, рівень життя тут досягає стратосфери. Орендна плата за однокімнатні апартаменти може починатися від 2000 $ на місяць, а рахунки за покупки більше нагадують закладні. Причина таких екстравагантних цін полягає в тому, що торговцям доводиться імпортувати майже все, за що вони платять величезне мито, звідси й високі націнки. Що ще може пояснити ціну 6 американських доларів за коробку пластівців або 8 доларів за дезодорант? Можливо, ви здригнете, але подумайте про бермудців, які мають працювати на кількох роботах лише для того, щоб оплатити проживання. Мало хто може дозволити собі піти на пенсію, і якщо ви забажаєте придбати тут власність, переконайтеся, що ваш рахунок у банку не менший, ніж, скажімо, у Роса Перота.

Хоча, бермудці пишаються своїми островами, і це небезпідставно. Вони дуже цивілізовані, витончені та сучасні. Змішати, але не збовтувати: Бермуди - це суміш британських традицій та сентиментальності, американського ділового доброго розуму та карибського аромату на шматку землі розміром менше за Манхеттен. Бермудці ввічливі, дбайливі та дружелюбні і хочуть залишатися такими. Наприклад, заходячи в автобус, бажано привітатися з пасажирами. Іноді на вас можуть дивно подивитися, але більшість відповість вам тим же, особливо у неділю.

На жаль, парад на честь Дня Бермуд, який проходить 24 травня, часто скасовують через дощ. Тому дивно, що травень вважається "медовим місяцем" для приїзду сюди. Інші відомі святкування - Гонка навколо острова (частенько на ненадійних моторних катерах - в 2002 р. у ній загинув водій катера) і матч класичного світового регбі, в якому колишні міжнародні гравці в регбі з Північної та Південної Америки, Великобританії та Європи змагаються з бермудцями.

День спадщини Бермуд пропонує публіці погляд у минуле: уявити, на що походили торгівля та політика у 18 столітті, оскільки всі історичні будівлі на Бермудах стають доступними громадськості - а їх тут чимало. Бермуди не для дратівливих людей і не для тих, хто шукає можливості позасмагати в оголеному вигляді - за що тут ви станете перед судом! Однак якщо ви шукаєте відпочинку та розслаблення, то, як чудово сказав Марк Твен: "Іноді доза Бермуд - саме те, що лікар прописав".

Для додаткової інформації про Бермуди відвідайте: bermudatourism.com.

Автор Клайв Брансон - рекламний творчий директор, який проживає в Оттаві, Онтаріо, Канада. Хоча він присвятив своє життя рекламі, він зберіг свою любов до фотографії, письменства та подорожей, і його праці замовляють різні національні та міжнародні журнали.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...