• В Лондонському зоопарку облаштовується горила Кумбука

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Середа, 22 травня 2013 року
У Лондонському зоопарку з'явився новий «король джунглів». Це 15-річний самець західної рівнинної горили на ім'я Кумбука, якого перевезли сюди в середині квітня із зоопарку в Пейтоні, графство Девон, як повідомляється на сайті Лондонського зоопарку.

Кумбука поступово освоюється в новому домі, демонструючи співробітникам зоопарку свій пустотливий характер. За словами зоологів, горилі подобається розбирати «на запчастини» іграшки і навіть ламати великі гілки дерев, які встановлені у вольєрі, як пишеться в прес-релізі. До речі, замашки розбишаки були помічені за ним ще в зоопарку Пейтона, де Кумбука із задоволенням камінням і грудками бруду відганяв настирливих любителів фотосесій.

А ось місцева кухня одного з найбільш шанованих зоопарків світу горилі, схоже, не дуже припала до смаку. Зелений болгарський перець Кумбука все ж пожував, але скорчив перед цим таку гримасу, що й без пояснень стало зрозуміло — банан з'їсти куди приємніше.

Втім, горилу привезли в зоопарк Лондона не заради дегустації овочів та фруктів і не для забави відвідувачів. Західні рівнинні горили належать до вимираючих видів. Тому служителі зоопарку сподіваються, що Кумбука сподобається трьом місцевим самкам-горилам і незабаром обзаведеться потомством.

Кумбука й справді «хлопець хоч куди». Зріст 7 футів (майже 2,2 метра), вага 400 фунтів (близько 185 кг) і вік 15 років — початок самого розквіту сил, коли його волосяний покрив набуває чудового сріблястого відтінку. Ну як такий красень може не сподобатися?


За словами доглядача вольєра горил Даніеля Симмондса, всі служителі зоопарку раді появі чудового Кумбуки й дуже задоволені, що вольєр сподобався горилі, йдеться в прес-релізі. Співробітники без особливого поспіху зводять Кумбуку з місцевими самками, адже новоприбулий самець горили досі зовсім не знайомий із протилежною статтю.

Обережність зоологів, які мріють про дитинчат горили, зрозуміла. Кумбука, між тим, часу дарма не втрачав. Він уже встиг показати «прекрасній половині» вражаючу «спритність рук» і свій грайливий характер, розгойдуючись на гілках дерев і пустуючи в бризках води під час чищення зубів. Як зазначає Сіммондс, дві самки — Еффі та Мжуку («Онучка» на суахілі) — вже зачаровані заграваннями Кумбуки (його ім'я на суахілі означає «Увага»), а це вражаючий знак. Легкість, з якою Кумбука завоював довіру самок, вселяє надію в зоологів на появу в найближчому майбутньому кількох малюків-горил.

Відео. Горила Кумбука в Лондонському зоопарку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...