Японія вперше стала чемпіоном світу з футболу

17 липня жіноча збірна Японії виграла VI чемпіонат світу з футболу. У серії пенальті вони перемогли дворазових чемпіонок світу - збірну США.

В основний час матчу команди зіграли з рахунком 1:1. Американки відкрили на 69-й хвилині: Алекс Морган хльостким ударом з лінії штрафної вивела американок вперед. Через 12 хвилин Ая Міяма зрівняла рахунок.

У доданий час ситуація повторилася: збірна США вирвалася вперед на 104-й хвилині, однак за три хвилини до кінця додаткового часу Хомар Сава зіграла на випередження після подачі кутового і відправила м'яч у ближній кут воріт. Ця форвард стала кращим бомбардиром змагань.

А от у серії пенальті воротар японок Аюмі Кайхорі відбила два удари американок. У підсумку, 3:1 і Японія стала четвертим чемпіоном світу після США, Норвегії та Німеччини. Американки та німкені вигравали Кубок світу по два рази.

Японія - США - 2:2 (Пенальті - 3:1)

Голи: Морган, 69 (0:1), Міяма, 81 (1:1). Уамбо, 104 (1:2). Сава, 117 (2:2).