• У фільмі, який застерігає чиновників КПК, приховані особливо секретні таємниці партії

  • Субота, 16 грудня 2006 року

Тоді як ЗМІ Комуністичної партії Китаю (КПК) голосно заявляють про «побудову гармонійного суспільства в Китаї», Центральний відділ контролю за дисципліною від імені Центрального Комітету КПК висунув вимогу, згідно з якою китайські чиновники і високопоставлені офіційні особи повинні проглянути фільм «Мир з мечем у руці: Історичний урок, здобутий із краху комуністичної партії СРСР».

Створення фільму було заплановане і організоване Лі Шеньмін (псевдонім Лі Сяо), віце-президентом Китайської Академії суспільних наук. Лі вважається близьким другом Ху Цзінтао, голови КПК. Після перегляду фільму, усім учасникам пропонувалося приєднатися до обговорення фільму, а результати обговорення необхідно було представити вищим чиновникам.

Ця подія має особливу важливість для КПК, оскільки багато китайців почали виходити з її лав і дочірніх організацій, а також після провалу кампанії «підтримки розповсюдження освіти КПК», яка була почата й очолена Ху Цзінтао, коли той прийшов до влади. Згідно з внутрішніми джерелами, мета перегляду фільму полягала в тому, щоб зупинити «смерть КПК» і «врятувати КПК від кризи».

Розкриття особливого секрету

Експерти у справах Китаю вважають, що оскільки Лі Шеньмін є найбільш пошанованим журналістом Ху, його думка стала важливим сигналом, який не можна було ігнорувати; так само важливим, як і промова військового генерала КПК Чжу Ченху, яку він виголосив минулого року. У фільмі показано, що внутрішня криза, за оцінкою КПК, є досить небезпечною. Вміст титрів у фільмі демонструє стратегію КПК із запобігання внутрішній кризі партії, яку повинні вивчити всі члени КПК.

Стиль пропаганди КПК усередині партії й пропаганда, яка впроваджується у свідомість народу, прямо протилежний. Зовні, КПК підкреслює «гармонію», «процвітання» і «розквіт Китаю», тоді як усередині партії вона кричить про «небезпеку», «загибель партії» та «уроки СРСР». Цей феномен указує на те, що, насправді, ситуація в Китаї не так успішна, як пишуть китайські й зарубіжні ЗМІ, які прямо або опосередковано контролюються КПК.

Фільм складається з восьми епізодів, що включають «Історичний шлях процвітання і падіння Комуністичної партії СРСР», «Головна теорія і керівні принципи СРСР», «Ідеологія СРСР», «Дух СРСР», «Привілейований стан у СРСР», «Принципи організації СРСР», «Лідерство СРСР» і «Опір компартії СРСР західному впливові та розділенню СРСР».

Жалкування з приводу визнання культу особи Сталіна

Перший епізод фільму дає повний огляд політичної влади СРСР, стверджує про величезні досягнення теорії диктатури пролетаріату й особливо вихваляє диктатора Сталіна, який, на жаль, як вони вважають, врешті-решт був відкинутий.

У фільмі робиться висновок, що причиною втрати влади КПРС після 74 років правління стала сама КПРС, і стверджується, що втрата ідеологічного контролю відбулася в результаті перемоги лібералізації капіталізму, яка змінила думку високоосвіченої еліти. Ця еліта, разом з інституційними чиновниками й чиновниками, які керували економікою, а також деякими силами тіньової економіки, разом із злочинними елементами, стали реальними могильниками СРСР.

У кінофільмі також визнається, що взаємини між партійними працівниками всередині партії СРСР були повністю зруйновані взаємними лестощами, привласненням громадської власності, хабарництвом, зловживанням привілейованими правами, бюрократизмом, пошуками особистих вигод і т.д.

У фільмі стверджується, що вихід із КПРС паралізував партію

У фільмі стверджується, що вихід із лав КПРС партійних працівників майже повністю паралізував партію. За два роки, із січня 1989 року до січня 1991 року, більше 2,9 мільйонів публічно заявили про свій вихід із партії й більшість членів, які не пішли у відставку, також втратили довіру до партії.

На Уральському автомобільному заводі, найбільшому в СРСР, у 1989 році було більше 9 000 партійних працівників, проте після січня 1991 року, тільки 1 600 членів залишилися в партійних лавах. З них більше 300 членів не платили партійні внески. У Брянському районі в 1986 році було 6 000 членів КПРС, в 1989 - 750 чоловік, і лише 4 людини залишилися в 1991 році. П'ята частина партійних організацій на фабриках і половина місцевих партійний осередків були розпущені або припинили свою діяльність.

Аналітики кажуть, що, враховуючи зміст титрів фільму й обговорення після перегляду фільму, КПК перебуває у великій паніці. Криза, що наближається, примусила КПК шукати шляхи порятунку, застерігаючи своїх членів «бути насторожі перед небезпекою і разом із тим демонструвати благополуччя в суспільстві», щоб запобігти втраті свого привілейованого положення.

Примусовий перегляд фільму

Перед 17-ю річницею різанини на площі Тянь-Ань-Мень, Китайська Академія суспільних наук випустила «Довідник міжнародного соціалізму». Лі Шеньмін особисто написав передмову до нього, яку назвав «Перспективи соціалізму в 21-м сторіччі». Стаття стверджувала, що «Китай, який становить п'яту частину населення всього світу, досяг величезних успіхів, твердо дотримуючись соціалізму, політики відкритих дверей і економічних реформ». Міжнародний соціалізм виходить із застою і поступово рухається до відродження». Лі також передбачив, що глобальний капіталізм, керований США, врешті-решт буде остаточно замінений глобальним соціалізмом під керівництвом КПК.

Розкрита особливо секретна таємниця КПК

Експерти з питань Китаю припускають, що сенс міжнародної стратегії вищого ешелону КПК, який завуальований у змісті фільму, повинен стати предметом занепокоєння. Ретельний аналіз титрів фільму розкриває головні секретні плани КПК: кінцевою метою є «повне звільнення людської раси». КПК неодноразово заявляла, що єдиним засобом для досягнення «глобального соціалізму» і «контролю над світом», є «військова влада».

Одна дуже важлива цитата в титрах: «Після того, як СРСР відкинув культ особи Сталіна, Мао Цзедун сказав, що почалася боротьба не на життя, а на смерть». Потім у фільмі показується напис «Мир із мечем у руці», безмовно застерігаючи офіційних осіб КПК за допомогою теорії Мао про остаточну розправу - «Теорію ножа».

Лі Ту. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...