• Китайський чиновник, намагаючись порвати з КПК, шукає політичного притулку в Тайвані

  • Четвер, 2 листопада 2006 року

23 жовтня пан Цзя Цзя, Генеральний секретар асоціації учених і експертів-технологів провінції Шаньсі, покинув туристичну групу, разом із якою він прибув до Тайваню, і зараз  шукає політичного притулку.

Його син, Цзя Ко, що проживає в Новій Зеландії, зателефонував в офіс ”Великої Епохи” і повідомив, що головною метою поїздки батька до Тайваню стало його бажання порвати з Комуністичною партією Китаю (КПК).

Під виглядом екскурсійного туру за кордон, Цзя приїхав до Тайваню з Китаю через Таїланд. У ніч на 22 жовтня він покинув свою туристичну групу під час проходження прикордонного огляду в аеропорту Таоюань.

Після дводенної відсутності він зв'язався з тайванським туристичне бюро і повідомив, що звернувся до тайванського уряду з проханням надати йому політичний притулок, побоюючись переслідування після повернення до Китаю.

25 жовтня близько 18.00 репортер ”Великої Епохи” зателефонував в Управління у справах із материковим Китаєм, де його повідомили, що вони вже знають про прохання Цзя надати йому політичний притулок, і що його справа передана на розгляд до відповідних департаментів. В Асоціацію учених і експертів-технологів провінції Шаньсі додзвонитися не вдалося, оскільки робочий день у них закінчився.

В інших засобах масової інформації з'явилися повідомлення, в яких поліція підтвердила чутки про те, що Цзя відстав від туристичної групи, тим самим порушивши правила континентального Китаю з відвідування Тайваню. У повідомленні також наголошувалося, що у вівторок Цзя повинні депортувати до Китаю.

Незадовго до 24 жовтня Цзя три-чотири рази спілкувався телефоном із своїм сином. Цзя Ко розповів, що його батько вивіз із Китаю багато документів, включаючи історичні матеріали, але задля безпеки позбувся них. Проте у Цзя Ко залишилися їх копії.

Він також розповів, що його дідусь був членом Гоміньдан (Національної Народної партії), і що в роки його юності сім'я постраждала від переслідувань КПК. У минулому багато хто з його родичів також зазнав гонінь.  Цзя Ко відзначив, що якщо тайванський уряд поверне його батька назад у континентальний Китай, то той стане політичним в’язнем і за чим прийде розправа.

Цзя Ко сказав: ”Якщо його повернуть назад, то це означатиме, що в континентальному Китаї вже не залишилося ніякої надії або шансу для демократії. Буде дуже сумно, якщо запит мого батька не зможуть задовольнити”.

На питання, чи зіткнеться Цзя з небезпекою, якщо його вишлють назад у Китай, Цзя Ко висловив упевненість, що в цьому випадку його батько стане політичним в’язнем і зазнає репресій, і життя його опиниться під загрозою.

Біографія Цзя

Згідно з офіційними даними Асоціації учених і експертів-технологів провінції Шаньсі, Цзя народився в м. Тяньцзінь у липні 1951 р. У 1983 році він закінчив Пекінський коледж бізнесу. У 1986 р.  почав працювати як незалежний дослідник, займаючись  консалтингом і беручи участь в ухваленні важливих рішень, що стосуються університетів, урядових організацій і підприємств.

У 1996 р. Цзя організував і очолив корпорацію Gold Expert Services Inc. У 1999 р. його вибрали Генеральним секретарем Асоціації учених і експертів-технологів провінції Шаньсі. Цзя також був членом наглядової комісії при адміністрації провінції.

Ян Цзя. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...