• Мітинг у Бостоні на підтримку 20 мільйонів людей, що вийшли з КПК

  • Вівторок, 24 квітня 2007 року

Бостон. Сіро-блакитне небо і природа в очікуванні весни стали гарним фоном для голосу Стіва Ланкайона з Південного Бостона, що лунав у найбільшому парку міста: «Припинити вбивства. Ні - тортурам. Ні - комуністичній партії Китаю». Його слова можна було почути навіть біля воріт китайського кварталу, де наступного дня проходила чергова акція, присвячена виходу з китайської компартії (КПК).

 

Це просте, але гучне гасло лунало на весь парк, щонайменше три або чотири рази в суботу 14 квітня з 12:30 до 14:30 під час акції під назвою «Стань свідком краху КПК».

 

Коли у Лаурель Мартіно з Медфорду запитали, чи чула вона коли-небудь про переслідування Фалуньгун, вона поставила зустрічне запитання: «Куди дивляться ЗМІ? Я здивована тим, що провідні газети і телекомпанії не тут. Я насправді не розумію, чому наші ЗМІ не можуть розповісти про це людям».

 

Виступаючі - люди з усіх прошарків суспільства Бостона, а також люди, які виросли в країнах, де правили комуністи, таких як Польща, Білорусь, В'єтнам, - ділилися своїм досвідом. Навіть деякі глядачі виходили вперед, щоб висловити свої думки.

 

«Я думаю, це неподобство коли люди не можуть вірити в те, що хочуть і займатися тим, чим хочуть, - сказала Грейс Діоріо з Еверетта. - Це настільки неправильно. Кожного разу, коли я приходжу сюди, мені хочеться плакати». Її син, який навчається в середній школі, закінчив думку своєї матері: «Я вважаю, що (переслідування Фалуньгун) є ганьбою для китайського народу, від цього хочеться плакати. Це дуже сумно».

 

Завдяки звукам китайських барабанів, що лунали в проміжках між промовами, настрій аудиторії був на рідкість піднесеним, проте, серйозним. Для не дуже обізнаних з компартією, Марія Зальцман, яка народилася і виросла в комуністичній Польщі, розповіла про засоби, що використовувалися там для обману людей.

 

Вона розповіла історію своєї сім'ї.  Зараз Марія живе разом із своїм чоловіком у Квінсі (США). Її батько був високопоставленим чиновником в комуністичному уряді Польщі. Проте ніхто не відчував себе в безпеці, кожен жив у страхові та невизначеності.

 

Дуже показовий епізод відбувся, коли їй було 9 років. Сім'я була вдома, стояла ніч, і батько сказав: «Якщо хтось постукає у двері, переконайтеся, що ви з усіма попрощалися». Зальцман сказала, що при комуністах було вбито 8 мільйонів поляків, чверть населення, а велика частина польського населення досі не знає правди про це.

 

Підприємець Сюань До, який виріс у В'єтнамі, розповів про своє дитинство, що пройшло при комуністах, про те, як у другому класі їх вчили, що комунізм - це добре, Хо Ші Мін - батько нації, і бути патріотом - це почесно. А також про те, як вчитель відправив дітей на вулицю збирати гранати. Так, деякі загинули, але це було уроком патріотизму.

 

Виступаючий за виступаючим викривали жахливу картину того, як справжня природа комунізму приховується від людей, які знаходяться під його владою. Майкл Цзан, організатор пікету, пояснив важливість виходу з КПК. Його виступ, що подекуди нагадує лекцію для аспірантів, розкрив принцип внутрішнього функціонування КПК та ілюзорність політики західних країн по відношенню до КНР. Цзан вказав на те, що 25-річна політика економічного співробітництва сподівається, що Китай стане демократичнішим і почне дотримувати права людини - потерпіла повну невдачу.

 

Не розуміючи справжньої природи КПК, уряди США та  інших країн, а також корпорації опинилися в сумнівній ситуації, не маючи плану, як запобігти тому, що деякі називають «століттям Китаю». Китай під контролем КПК стає домінуючою економічною і військовою державою. Цзан говорив про те, що якщо цей сценарій буде втілений, наслідки можуть виявитися не з приємних.  Досить лише подивитися, як КПК ставиться до своїх власних громадян.

 

Яке ж рішення? На думку Цзана відповідь ховається у стихійному русі, що почався в 2004 році після публікації Великою Епохою книги, удостоєної  нагород, - «9 коментарів про комуністичну партію». Якщо правда може принести свободу, то ця маленька, але могутня, заборонена в Китаї книга, володіє силою, здатною розбудити серця і розуми. На сьогодні понад 20 мільйонів китайців публічно заявили про вихід з КПК. Згідно з міжнародною коаліцією по виходу з компартії Китаю, щодня з компартії виходять від 20 000 до 30 000 чоловік.

 

Акція по виходу з КПК, яка китайською називається «туйдань», що пройшла в Бостоні, свідчить про підтримку мільйонів людей, які дізналися правду про китайську компартію і мали хоробрість, ризикуючи своїм життям,  порвати з нею. «Ні» - комуністичній партії Китаю!

 

Мартін Фокс. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...