• Написи на стіні: 'З Комуністичної партії Китаю вийшло 20 мільйонів чоловік'

  • П'ятниця, 30 березня 2007 року

Вашингтон. 24 березня у столиці США пройшов мітинг на підтримку 20 мільйонів чоловік, які вийшли з Комуністичної партії Китаю (КПК) і пов'язаних з нею організацій. Захід був організований Міжнародним центром по виходу з КПК.

 

«Корінь КПК вже вирваний, чого ви чекаєте?», - запитував доктор Лі Даєн, один із засновників і спікер Центру, оголошуючи тему зборів.

 

Кінець комуністичного правління в Китаї неминучий і близький, йшлося на мітингу. Учасники ділилися досвідом, який свідчив, що від тієї влади, яку колись КПК мала над своїм народом, вже майже нічого не залишилося.

 

«Дерево, позбавлене коріння може  впасти або загинути будь-якої хвилини, - таке справжнє становище КПК», - сказав доктор Лі. За його словами, все більша кількість китайських військовослужбовців приєднується до хвилі тих, що виходять з КПК. Він закликав ще більше солдатів народно-визвольної армії виходити з компартії.

 

Попередження китайським державним ЗМІ

 

«Коли правлінню КПК прийде кінець, комуністичні чиновники, які відіграють будь-яку роль у репресіях в Китаї повинні отримати суворе покарання, аж до страти», - вважає Тері Марш, правозахисник і виконавчий директор правозахисного фонду.

 

Марш стверджує, що недавно декілька послідовників Фалуньгун подали позови проти CCTV (офіційне ТБ КПК) у звинуваченні «в тортурах, геноциді і злочинах проти людяності». Вона пояснила, що «CCTV створила ефективну мережу брехні про Фалуньгун, яка підбурює і заохочує суспільство, поліцію та інші служби безпеки в Китаї незаконно арештовувати його послідовників, допитувати і катувати, а також піддавати ідеологічній обробці в жорстокій формі. Усі ці репресії проводяться з однією єдиною метою - примусити практикуючих Фалуньгун відмовитися від своєї віри, внаслідок чого багато хто з них загинув у застінках».

 

Марш також згадала про практику комуністичних чиновників примушувати психічно хворих людей, які скоїли безсоромні злочини, зображувати з себе послідовників Фалуньгун, аби люди вважали, що нерозкриті вбивства також здійснені послідовниками Фалуньгун.

 

Марш провела паралелі між китайською комуністичною пропагандою та іншими режимами, які застосовували пропаганду з тією ж метою.

 

«Тактика, яку застосовує CCTV у своїх репортажах і передачах подібна до тієї, що використовувалася в нацистській Німеччині під час Другої світової війни і в Руанді під час геноциду народу тутсі, який вчинили хуту, а також при етнічних чищеннях в Югославії при режимі Слободана Мілошевіча. У всіх цих звірствах пропаганда діяла, як невід'ємна частина механізму, без якого масові вбивства і жорстоке фізичне насильство не могли б статися», - сказала вона.

 

Адвокат Марш попередила CCTV, що покарання за такі злочини - це завжди або довічне ув'язнення, або страта через повішення, як це було під час Нюрнберзького процесу і міжнародного трибуналу для Руанди і Югославії.

 

«Тоді як журналісти Руанди були засуджені до тривалих термінів тюремних ув'язнень за їх роль в підбурюванні до етнічних чищень, нацистський пропагандист Юліус Штрайхер, який застосовував щодо євреїв майже такі самі висловлювання, що й китайська пропаганда проти  Фалуньгун, був засуджений до страти через повішення», - говорить доктор Марш.

 

За її словами, коли комунізм в Китаї зазнає краху, виправдання, ніби «я лише виконував наказ» і слова, що «вони добросерді люди, люблячі батьки і старанні працівники», не допоможуть.

 

Написи на стіні

 

Китаєць з Північно-Східного Китаю прислав Великій Епосі фотографії гасел, що з'явилися в громадських місцях КНР в кінці січня 2007 року, які свідчать: «Небеса знищують КПК». Такі пророцтва, що стосуються компартії, мають особливо важливий сенс в Китаї, оскільки там вважається, що зародження і падіння династій - це воля Небес.

 

Кількість виходів з КПК зростає

 

За останні три місяці кількість виходів з КПК зросла. З минулого грудня, кількість тих, що виходять з КПК щомісячно перевищує мільйон чоловік. Кількість людей, які щодня виходять з компартії зросла з 20 000 до 30 000, а потім з 30 000 до 40 000.

 

17 березня 2007 року, під час громадської зустрічі в Лос-Анджелесі, молодий чоловік з КНР Чжан Фенчунь відкрито заявив про вихід з компартії і приєднався до однієї з демократичних партій. У Китаї він працював у місцевій урядовій організації. Він сказав, що вступив до КПК в 20 років і був багатообіцяючим її членом. Пізніше він втік у США. Пояснюючи, чому він покинув КПК, Чжан сказав: «КПК дуже корумпована, там немає надії».

 

У лютому 2007 року, під час китайського Нового року, фільм «9 коментарів про комуністичну партію» і репортажі про вихід з КПК перервали місцеве телевізійне віщання в селі Шанжао провінції Цзянси на годину. Також жителі багатьох сіл отримали книгу «9 коментарів», як подарунок на Новий рік за місячним календарем.

 

Демократичний активіст з Гонконгу Сунь Бінь під час громадянського мітингу в лютому сказав: «Я недавно був у провінції Хебей, Гуаньсі та інших провінціях Китаю. Там дійсно існує таємний рух з виходу з КПК. Багато друзів у Китаї просили мене про допомогу. Їм не потрібні інші подарунки, окрім «9 коментарів». КПК дуже боїться «9 коментарів».

 

Багато туристів з КНР заявляють про вихід з КПК при відвідинах визначних пам'яток Гонконгу та інших місць у Південно-Східній Азії. Іноді приїжджає автобус і всі туристи з материкового Китаю, які знаходяться в ньому, виходять з компартії.

 

Недавно китайські інтелектуали, включаючи Це Тао, проректора університету Женьмінь в Пекіні, висунули теорії, які відкрито заперечують комунізм і закликають до розвитку багатопартійності та демократії в Китаї.

 

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...