• Підтримка китайської мирної революції

  • Середа, 28 березня 2007 року

10 березня в суботу на вулиці Діксон у китайському кварталі в Сіднеї представники сіднейської китайської громади й різних організацій висловили публічну підтримку мітингу, який був проведений на честь 19 мільйонів людей, що привселюдно заявили про свій вихід із китайської комуністичної партії (КПК).Він став одним із багатьох подібних мітингів, які проходять в усьому світі, щоб відзначити 19-мільйонний рубіж як частину руху, коли десятки тисяч людей щодня мирно відмовляються від свого членства в КПК і інших комуністичних організаціях. Заяви про відмову надходять різними каналами: по телефону, особисто в "Пункти з виходу із КПК" і через мережу Інтернет.

"Цей рух китайського народу в їхніх думках і духовності", - сказав професор Юань Хунбін, колишній професор права Пекінського Університету й відомий китайський дисидент, котрий у цей момент проживає в Австралії. - Це заколот духовних рабів; духовне звільнення, рух за свободу думки й совісті. Вихід із КПК це крок, це дуже мирний шлях звільнення Китаю від контролю КПК".

Рух по виходу із КПК почався після публікації виданням "Велика Епоха" серії статей під назвою "Дев'ять коментарів про комуністичну партію", де були розкриті злочини, які вчинила КПК щодо Китаю й китайських людей.

З міркувань безпеки люди часто пишуть заяви під псевдонімом. Однак з 30 000 чоловік, котрі щодня подають заяви про вихід на сайт Tuidang ("Виходи з партії"), багато вказують, що вони урядові чиновники або офіцери різних рангів.

"Я їм вірю", - говорить професор Юань. - Якщо розглядати Китай у свідомості китайського народу, то КПК уже не має високої моральної основи й авторитету. Багато людей у своїх серцях почуває глибоку відразу до партії, настільки, що вони прагнуть знищити партію. Це загальне розуміння й загальне бажання людей".

Представниця комітету по виходу із КПК Келлі Чжан сказала, що подібні мітинги, проведені в Сіднеї, покликані підтримати тих, хто виступив уперед у Китаї й за його межами, а також щоб показати масштаби руху з виходу із КПК у Китаї.

"Ті, хто вийшов із партії, без сумніву, будуть об'єктом переслідування. Дуже важливо показати цим людям, що їх підтримують", - говорить Келлі Чжан.

Відомий перебіжчик із Китаю Хао Фенцзюнь, колишній офіцер Бюро Національної Безпеки, котрий утік в Австралію в 2005 році, сказав, що одним із його обов'язків у Китаї було відстеження реєстрації виходів із КПК на вебсайті. Він сказав, що якщо когось із них знаходили, то їх негайно засуджували до ув'язнення в трудових таборах.

Пан Хао також привіз в Австралію секретні документи, серед яких були письмові накази начальника Тяньцзюньского народного політико-консультаційного комітету й секретаря комітету з політичних і юридичних відносин - "надійно блокувати ввіз "Дев'яти Коментарів" і жорстоко карати за їхнє поширення".

Бен Харлі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...