• Чиновник, що втік із Китаю, розповідає про вплив незалежних ЗМІ

  • Вівторок, 30 січня 2007 року

У Китаї стає популярним програмне забезпечення для прориву Інтернет-блокади.

В інтерв'ю пан Цзя Цзя, колишній генеральний секретар Шанхайської асоціації вчених і технологів, який в даний час тимчасово проживає на Тайвані, сказав, що серед жителів континентального Китаю стало популярним використання програмного забезпечення (ПО) для прориву Інтернет-блокади, щоб дізнатися про те, що відбувається в світі.

Багато офіційних осіб Комуністичної партії Китаю (КПК) обговорюють проблему краху КПК; частина з них втекли, перевівши гроші на зарубіжні рахунки і завчасно відіславши дітей на навчання за кордон.

За словами пана Цзя, він постійно слухав «Голос Америки» і читав новини сайту «The Epoch Times», коли ще знаходився в Китаї. Ці незалежні ЗМІ здійснили на нього великий вплив.

Програмне забезпечення для прориву Інтернет-блокади стає все більш поширеним

Цзя Цзя сказав: «Мені завжди подобалося слухати «Голос Америки», незважаючи на поганий радіоприйом через створення перешкод. Часто мова ставала абсолютно нерозбірливою. Більше трьох років тому я побував в одній компанії з метою поміняти свій приймач на кращий, там службовець компанії порадив мені використовувати програмне забезпечення (ПО) для прориву блокади мережі Інтернет - «Free Gate».

«Люди готові платити великі гроші за те, що дозволяє їм отримувати інформацію «The Epoch Times» і багатьох інших ЗМІ, що блокуються КПК. Вони хочуть побачити і почути правдиві відомості, бо під владою КПК це неможливо».

У комп'ютерній галузі континентального Китаю в основному працює молодь. Робота з ПО для прориву мережі Інтернет зв'язана з ризиком. Розкриття факту його використання загрожує багатотисячними штрафами і позбавленням ліцензій. Цзя повідомив, що, за словами високопоставленого службовця комп'ютерної компанії, попит на такі програми зростає.

Цзя сказав: «КПК дуже щільно контролює Інтернет-кафе. Жителі континентального Китаю практично не мають права чути думки, відмінні від думки КПК. Кожен, прийшовши в Інтернет-кафе, повинен пред'явити посвідчення особи. Кафе фіксують час кожних відвідин і здійснюють відеоспостереження за своїми відвідувачами, що використовують Інтернет».

В умовах такого сильного інформаційного контролю деякі Інтернет-компанії почали таємно продавати програмне забезпечення, що дозволяє користувачам мережі Інтернет уникнути цензури комуністичного режиму, надавши, таким чином, можливість доступу до інформаційних каналів міжнародної громадської думки. Це ПО все більше стає популярним.

Інтелігенція, високопоставлені чиновники КПК і просто веб-серфери читають "The Epoch Times"

Купивши програмне забезпечення для прориву Інтернет-блокади, Цзя був дуже здивований і вражений, вперше відвідавши веб-сайт «The Epoch Times». Він подумав, що інформація, представлена на сайті, - це дійсно те, що потрібне китайському народові.

Цзя говорив: «Ось вже впродовж 20 років я слухаю «Голос Америки» і 3-4 роки читаю веб-сайт «The Epoch Times». Вплив «Голосу Америки» і «The Epoch Times» на мене величезний, тому мені не байдужа доля захисників демократичного руху, я хочу надати посильну допомогу справі будівництва демократії в Китаї, переконувати членів партії виходити з КПК і відмовитися від уявних «комфортних» умов.

У Китаї читають «The Epoch Times», в основному, представники інтелігенції старшого покоління, молоді Інтернет-серфери і високопоставлені чиновники КПК».

Провал демократичного руху на площі Тяньаньмень став нищівним ударом для китайської нації

Що стосується розповсюдження «Дев'яти коментарів» в Китаї, Цзя пояснив: «Так, вони там є, але недоступні в широких масштабах. Тепер ті, у кого є доступ до сайту, - це, в основному, члени партії, найняті КПК».

Цзя відзначив, що провал демократичного руху на площі Тяньаньмень 17 років тому виявився безпрецедентним ударом для китайської нації. Спробуйте поміркувати: громадяни цілої нації намагалися твердо триматися своєї позиції, але все-таки були пригнічені КПК. Поразка демократичного руху була дуже великим ударом по духу китайського народу.

Кажучи про «Дев'ять коментарів», Цзя виразив упевненість в тому, що це пророча книга. Багато китайців, якщо не всі, забули про злочини КПК. Багато хто з тих, хто пережив злочини КПК, вже померли або втекли з Китаю. Тепер є книга, що розкриває лиходійства КПК, здійснені нею за 57 років правління, що минули. Її важко дістати.

Людям континентального Китаю важко систематично і з наукової точки зору міркувати про злочини КПК. "Дев'ять коментарів" справді зробили неможливе, методично і з наукової точки зору узагальнивши злочини КПК відносно власного народу. Цзя виразив обурення: «Способи, використовувані КПК для контролю людей, не мають прецедентів в історії; вони пригнічують людський розум і ламають його дух, вони справді нещадні».

Кожен чиновник замислюється про крах КПК

Цзя також розповів про методи контролю КПК. На поверхні КПК стала лояльнішою, але, насправді, це означає, що члени КПК більше не виконують її наказів.

«КПК проголошує, що зараз китайці насолоджуються найм'якшим і найвільнішим періодом правління. Чому? Тому що ми надали людям велику свободу дій. Це дійсно правда, але й неправда одночасно, тому що насправді КПК розпустила людей, стерши будь-які норми моралі. Інакше ніхто не йшов би за КПК, щоб здійснювати зло і ганьбити демократичний рух».

«Якщо КПК віддасть наказ зробити що-небудь погане, ніхто не зрушиться з місця. Якщо за цим послідує офіційний документ, то члени партії прикидатимуться, що нічого не знають. Тепер накази, які віддає КПК, виконуються важко тому, що члени партії не такі імпульсні, як в дні Культурної революції. Спочатку вони подумають: «А які наслідки будуть у мене, коли я залишу свій пост, якщо я виконаю цей наказ зараз?».

«Таким чином, всі, вгорі і внизу партійної ієрархії, регулюють політичні дії членів партії. Не те, що вони вільні, вони думають, що буде з ними після розпаду КПК. В даний час кожен при владі думає про наслідки».

Сюеер. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...