• Більше половини всіх китайців читали «Дев'ять коментарів», - повідомляє правозахисник

  • П'ятниця, 1 лютого 2008 року

Тайбей. Китайський борець за права людини пан У Ялінь, який нині шукає політичного притулку на Тайвані, визнав безперечним той факт, що більше половини китайського населення читало книгу «Дев'ять коментарів про комуністичну партію».

У - один із останніх активістів після Хао Фенцзюня і Цзя Цзя, тих людей, які відкрито підтвердили стрімку та широку хвилю виходу китайців із компартії Китаю (КПК) та її комсомольської й піонерської організації.

У Ялінь прочитав «Дев'ять коментарів» у жовтні 2007 р. за два дні. Прочитавши книгу, він попросив ще три книги, щоб розповсюдити їх серед своїх друзів.

Глава про 30 мільйонів чоловік, померлих від голоду, болем відгукнулася в його серці. Він прокоментував це так: «Ця інформація ретельно приховається в Китаї. Мені тоді було тільки два роки. Літні люди в моєму рідному місті говорили, що цей голодомор, на рахунку якого смерть 30 мільйонів чоловік, був дійсно штучно спричинений людьми, а не стихійними лихами, як повідомляється в пропаганді компартії».

Прочитавши книгу, У зрозумів, що всі дані, наведені в «Дев'яти коментарях», є історичними фактами. І тоді він вирішив розмножити її та розповсюдити серед друзів одну за іншою в кожній провінції по всьому Китаю.

У процесі розповсюдження «Дев'яти коментарів» він виявив, що більше половини його друзів і знайомих уже прочитали цю книгу. Майже кожен чув про неї, деякі прочитали цю книгу два роки тому.

У провадив далі: "Наскільки я знаю, «Дев'ять коментарів» зараз широко розповсюджуються не лише серед простих людей, але також і серед багатьох членів комуністичної партії. І сьогодні я впевнено можу сказати: більше половини населення Китаю прочитало цю книгу. Крім того, люди, які прочитали її, коментують прочитане так: «Все, що в ній написане - правда».

У також відзначив, що «Дев'ять коментарів» відкрито розповсюджуються за кордоном, але в материковому Китаї, ця книга дуже дорогоцінна, оскільки дуже важко отримати копію.

11 листопада 2007 року У отримав повідомлення від друга про те, що члени муніципального партійного комітету Бачжун провінції Сичуань планують засудити його до трьох років позбавлення волі за розповсюдження «Дев'яти коментарів». У мав бути притягнутий до суду за трьома різними звинуваченнями, включаючи «розповсюдження «Дев'яти коментарів», «формування антикитайського угрупування» і «порушення громадського порядку Пекіна».

Як тільки У Ялінь дізнався, що йому загрожує небезпека, він вирішив покинути країну, тим паче, що звинувачення, сфабрикованого КПК, було б достатньо для винесення вироку суду. За такі дії суд може засудити людину до позбавлення волі в трудовому таборі строком на три роки.

У Ялінь, що до того вже провів дев'ять років у в'язниці, розумів це дуже добре. Не кажучи нікому з друзів, він утік у Шеньчжень. Там він приєднався до групи туристів, що прямувала до Таїланду.

У Ялінь розкрив таємницю, як йому вдалося втекти з Китаю: він підготував собі паспорт ще рік тому. Потерпаючи від переслідувань китайського комуністичного режиму, він був готовий до втечі з Китаю будь-якої миті.

Прибувши на Тайвань 28 грудня, він отримав повідомлення від свого друга про те, що влада провінції Сичуань видала ордер на його арешт як злочинця, що перебуває на волі. Якби У повернувся до Китаю, він був би засуджений до трьох років позбавлення волі за звинуваченнями, що не мають доказів.

Він також додав: «Багато хто вступив у партію не через відданість її ідеалам, а заради особистих вигод, таких як отримання влади та грошей. Я можу впевнено сказати, якби компартія існувала в демократичній країні, то її не підтримав би ніхто, тому що вона дійсно заплямувала себе численними злочинами».

Китайський комуністичний режим заявив про так званий "мирний економічний ріст». Багато хто зараз думає, що китайська комуністична партія змінилася на краще і що режимові потрібно дати ще трохи часу, щоб досягти помітнішого поліпшення. У з цим не погоджується.

Він каже: «Це доведено знову і знову, що після кількох десятиліть реформ у Китаї, економічні поліпшення помітні, проте, ті, хто дійсно отримує вигоду від цього росту, становлять лише малий відсоток від усіх, хто включений до партії. Більшість простих людей живуть убого та бідно.

Курс китайського юаня підвищився відносно долара США, проте КПК використовувала ці гроші, щоб купити зброю та використовувати її для загрози та планування нападу на Тайвань і навіть Америку. Не сподівайтеся, що КПК коли-небудь буде мирною. Ми повинні якнайскоріше позбутися цього режиму».

[1] Хао Фенцзюнь - колишній міліціонер Офісу 610, Бюро державної безпеки Тяньцзіня. Він звернувся за політичним притулком в Австралії після того, як втік із Китаю в лютому 2005 року. Він залишив свою роботу, тому що більше не хотів бути причетним до переслідування Фалуньгун та інших релігійних груп. Надихнутий недавніми подіями, пов'язаними з «Дев'ятьма коментарями про комуністичну партію» і Чень Юнлінем, Хао вирішив вийти вперед і розповісти громадськості правду.

[2] Цзя Цзя - колишній генеральний секретар Асоціації вчених і технологічних експертів провінції Шаньсі. Він покинув свою групу туристів на Тайвані 30 жовтня 2006 року та публічно оголосив про свій вихід із китайської компартії (КПК).

Ван Женьцзюнь. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...