ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Весняна сальса — універсальна приправа (Рецепт)

Велика Епоха

Зелений часник і лимони Мейєра — головні інгредієнти цієї універсальної приправи.

Ця сальса має солодкий і гострий цитрусовий смак, злегка приправлений пекучим чилі та часником (Lynda Balslev for Tastefood)

Трохи того, трохи цього, з натхненням від весняного фермерського ринку: Сальса — це більше, ніж червоний або зелений соус, яким поливають тако. Сальса — це чудове пюре з садових трав, солодкого та гострого перцю, ароматичних спецій та цитрусових. Сальса додає яскравості та пікантності різноманітним м’ясним, рибним, овочевим та зерновим стравам, як правило, у сирому вигляді.

М’який зелений часник і соковиті, солодкі лимони Мейєра панують у цій весняній сальсі. Вони обсмажуються в густому соусі з зеленим перцем чилі та зеленими травами. Ключ до смачної сальси — це поєднання всіх смакових компонентів, і ця сальса робить саме це: Солодкий і гострий цитрусовий смак, приправлений прихованою гостротою перцю чилі, змішується з зеленим часником.

Зелений часник можна купити на ринках ранньою весною. Він нагадує товсту цибулину з безпомилковою гостротою часнику, але без пекучості, яку зазвичай мають зрілі цибулини. Найсвіжіші стебла мають маленькі цибулинки, ніжні та їстівні, разом із зеленим листям, поки часник молодий. Коли часник дозріває, зелені стебла стають жорсткішими, як у цибулі-порею, і в цьому випадку їх слід видалити.

Лимон Мейєра — ще одна весняна зірка. На відміну від поширених лимонів сорту «Еврика», у лимонів Мейєра їстівна шкірка, і в сальсу можна додавати цілий лимон. Крупно наріжте лимон і видаліть дрібне насіння. Додайте його разом з соком у миску. Лимони сорту Мейєра фруктові, яскраві, менш м’які, ніж лимони сорту Еврика, і додають сальсі чудову цитрусову свіжість.

Ця сальса надзвичайно універсальна. Це чудовий акомпанемент до риби та легкого м’яса, а також до запечених та приготованих на грилі овочів і картоплі. Ви також можете посипати нарізану варену картоплю великою кількістю сальси для салату із зеленої та свіжої картоплі.

Кілька порад: Якщо у вас немає зеленого часнику, замініть його 2-3 зеленими цибулинами та 1 зубчиком часнику. Не забудьте спробувати халапеньо та перець чилі перед додаванням, оскільки вони можуть бути різної гостроти, а потім відрегулюйте кількість на свій смак.

Лимонна сальса Мейєра

Загальний час: 10 хвилин

Час виконання: 10 хвилин

Виходить приблизно 1,5 склянки

  • 2 зубчики зеленого часнику, біла і блідо-зелена частини та ніжні зелені листочки, подрібнені.
  • 1 невеликий лимон Мейєра, нарізаний, без кісточок.
  • 1 невеликий перець poblano, нарізаний, без насіння.
  • 1 невеликий перець халапеньо, очищений від насіння, нарізаний (за бажанням).
  • 1 склянка упакованого листя та ніжних гілочок італійської петрушки.
  • ½ склянки упакованого листя та ніжних гілочок кінзи.
  • ½ склянки упакованого листя свіжої м’яти.
  • ¼ склянки оливкової олії першого віджиму.
  • ½ чайної ложки солі або за смаком.
  • ¼ чайної ложки свіжомеленого чорного перцю.

Змішайте всі інгредієнти в кухонному комбайні. Перемішуйте, доки не отримаєте консистенцію густої сальси. За бажанням додайте більше олії для отримання необхідної консистенції. Спробуйте на смак. Сальсу можна зберігати в холодильнику до однієї доби.