• Передовий комп'ютер в інституті ім. Віцмана

  • Середа, 27 грудня 2006 року
"WEIZAC", перший електронний комп'ютер, створений в Інституті Віцмана в 1954 році, 5 грудня 2006 року визнаний американською інженерною організацією IEEE історичним.
"Катрісар" - перший комп'ютер, одержав на зустрічі особливу медаль - "МедальWEIZAC" із рук президента Інституту Віцмана, професора Даніеля Зайфмана.

"WEIZAC" - один із перших комп'ютерів у світі й перший в Ізраїлі, спроектований і створений у 1954 році, він проробив до початку шістдесятих. "WEIZAC" використали для вирішення таких завдань, як математичні дослідження процесу припливів і відливів. Щоб вирішити такі питання, потрібно задіяти безліч складних параметрів, які можливо обробити тільки за допомогою комп'ютера.

Обчислення, зроблені вченими інституту за допомогою "WEIZAC", що тривали тисячі годин, дозволили накреслити карти, що точно відбивають періодичність припливів і відливів в усьому світі. Також учені використали "WEIZAC" у дослідженні атома гелію, що складається з ядра й двох електронів. Розрахунок динамічної взаємодії між трьома частинами атома вважається дуже складним математичним завданням. Насправді, на сьогодні, з усіма досягненнями комп'ютерної техніки, у наших руках немає повного вирішення питань у цій ділянці. А в одному "WEIZAC" був дійсно першим у світі: він умів працювати з довгими словами. Інші відомі комп'ютери відставали від нього в цьому питанні.

Наступні два комп'ютери "Голам A" і "Голам Б" продовжили дослідження "WEIZAC". Також створені в Інституті Віцмана, вони були найбільш передовими комп'ютерами того часу. "Голам А" успішно закінчив свою роботу в 1964 році, а "Голам Б" - в 1972. Вони добре послужили дослідницьким роботам учених в Інституті й у всьому Ізраїлі.
 
 
 
Версія івритом:
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...