ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тайвань вивчає стратегію України у війні з Росією для розвитку власної проти Китаю

Велика Епоха
Китайські солдати (Kevin Frayer/Getty Images - Epoch Times Germany)

Тайванські військові стратеги вивчають вторгнення Росії в Україну та опір українських збройних сил для розробки власної стратегії, якщо китайський комуністичний режим здійснить свою загрозу анексії Тайваню «навіть силою, якщо буде потрібно», — повідомляє Reuters.

Хоча на Тайвані не спостерігалося жодної незвичайної військової активності Китаю, який вважає острів частиною своєї території, уряд у Тайбеї підвищив рівень готовності.

Згідно з цитованим джерелом, використання Росією керованих ракет, а також тактична стійкість України, попри чисельну та військову перевагу, ретельно аналізуються тайванськими службами безпеки, чиї збройні сили також невеликі за чисельністю у порівнянні з китайськими.

Президент Тайваню Цай Інвень підтримала ідею «асиметричної війни», щоб зробити сили більш мобільними та стійкими до атак, наприклад, обговорюючи встановлення ракет на транспортних засобах.

Ма Ченг-Кун, директор Інституту вивчення проблем китайської армії Тайванського національного університету оборони, сказав, що Україна використала ту саму концепцію з мобільними ракетними комплексами для відбиття вторгнення російських військ.

«Українська армія повною мірою і дуже ефективно використала асиметричну війну, і досі їй вдається зупиняти наступ Росії. Це саме те, що активно розробили наші збройні сили», — сказав Ма, радник уряду з проблем Китаю.

Проте між географічним розташуванням Тайваню та України є деякі суттєві відмінності, які трохи надихнули Тайбей.

Наприклад, тайванський уряд неодноразово підкреслював природну перешкоду Тайванської протоки, що відокремлює Тайвань від Китаю. Україна має спільний сухопутний кордон із Росією.

Стратеги вважають, що Тайвань також може легко виявити ознаки китайських військових переміщень і заздалегідь підготуватися до вторгнення, під час якого Пекіну доведеться мобілізувати сотні тисяч солдатів і техніку, наприклад, військові кораблі, які легко можуть бути атаковані тайванськими ракетами.

За матеріалами Epoch Times România