ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністр оборони Великої Британії заявив, що розвідка має докази китайської летальної допомоги РФ

Велика Епоха
Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс дивиться на церемонію підписання під час засідання міністрів оборони країн НАТО в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, Бельгія, 11 жовтня 2023 року. (REUTERS/Johanna Geron/File Photo)

Міністр оборони Великобританії Грант Шаппс у середу звинуватив Китай у наданні або підготовці до надання Росії летальної допомоги для використання Москвою у війні проти України, пише Reuters.

На конференції в Лондоні Шаппс заявив, що американська і британська військова розвідка має докази того, що «летальна допомога буде надходити з Китаю в Росію і в Україну, і я думаю, що це значний розвиток подій».

Шаппс не надав доказів на підтримку свого твердження.

«Ми повинні бути стурбовані цим, тому що в перші дні цієї війни Китай хотів представити себе такою державою, що має стримуючий вплив на президента Росії Володимира Путіна», – додав він.

Минулого місяця посольство Китаю в США заявило, що не надавало зброї, додавши, що Китай «не є виробником або стороною, залученою в українську кризу». Посольство Китаю в Лондоні не відразу відповіло на прохання про коментар.