ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Експерти ООН заявляють, що голод поширився на всю територію Гази (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Нещодавня смерть ще кількох дітей від недоїдання в секторі Газа свідчить про те, що голод поширився на всю територію анклаву, заявила у вівторок група незалежних експертів з прав людини, уповноважених Організацією Об'єднаних Націй.

За даними органів охорони здоров'я Гази, щонайменше 33 дитини померли від недоїдання, переважно в північних районах, які донедавна були основним об'єктом ізраїльської військової кампанії, розпочатої після нападу ХАМАСу на південний Ізраїль 7 жовтня.

З початку травня війна поширилася на південь Гази, що вплинуло на потоки допомоги, які надходять до анклаву на тлі обмежень з боку Ізраїлю, який звинуватив агентства ООН у нездатності ефективно розподіляти поставки.

У вівторковій заяві група з 11 експертів з прав людини повідомила про смерть трьох дітей у віці 13, 9 років і шести місяців від недоїдання в південному районі Хан-Юніс і центральному районі Дейр-аль-Балах з кінця травня.

«Смерть цих дітей від голоду, незважаючи на медичну допомогу в центральній частині Гази, не залишає сумнівів у тому, що голод поширився з північної частини Гази в центральну і південну Газу», – заявили експерти.

У своїй заяві, підписаній експертами, в тому числі Спеціальним доповідачем з права на харчування Майклом Фахрі, вони засудили «навмисну і цілеспрямовану кампанію голоду, яку Ізраїль проводить проти палестинського народу».

Дипломатична місія Ізраїлю в Женеві заявила, що ця заява є «дезінформацією».

«Ізраїль постійно посилює свою координацію і допомогу в доставці гуманітарної допомоги в сектор Газа, нещодавно підключивши свою лінію електропередач до опріснювальної установки в Газі», – додали в диппредставництві.

У понеділок у лікарні Хан-Юніс палестинська жінка Ганейма Джома розповіла агентству Reuters, що боїться, що її син помре від голоду.

«Мені боляче бачити, як моя дитина... лежить там і помирає від недоїдання, тому що я не можу дати їй нічого через війну, закриття переходів і забруднену воду», – сказала вона, сидячи на підлозі поруч зі своїм нерухомим сином, до зап'ястя якого була підключена крапельниця для внутрішньовенного введення.

Формально, наявність чи відсутність голоду визначається глобальним моніторингом, що здійснюється за підтримки ООН і називається Інтегрованою класифікацією фаз продовольчої безпеки (IPC), яка дає оцінку на основі набору технічних критеріїв.

Минулого місяця IPC заявив, що Газа залишається під високим ризиком голоду, оскільки війна триває, а доступ до допомоги обмежений.

Понад 495 000 людей в Газі – більше п'ятої частини населення – стикаються з найгострішим, або «катастрофічним», рівнем продовольчої небезпеки, – йдеться в повідомленні, в порівнянні з прогнозом в 1,1 мільйона в попередньому звіті.